کد خبر: ۱۳۰۰۰۳
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۴/۲۰

ملاقات دوباره آبه شینزو با روحانی

ملاقات دوباره آبه شینزو با روحانی

نخست وزیر ژاپن که خرداد سال جاری در تهران با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد در نظر دارد تابستان سال جاری نیز بار دیگر با وی دیدار و ملاقات کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از روزنامه ژاپن تایمز، مقامات دولتی توکیو اعلام کردند: آبه شینزو که خرداد سال جاری در تهران با حسن روحانی دیدار کرد در نظر دارد تابستان سال جاری نیز بار دیگر با وی دیدار و ملاقات کند. این دیدار قرار است سپتامبر، شهریور سال جاری و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شود. برنامه و جزییات این ملاقات بعد از انتخابات مجلس سنای ژاپن در ۲۱ ژوئیه مشخص خواهد شد.

کوتارو نگامی معاون دبیر کابینه ژاپن، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در توکیو در مورد تنش های شدید میان ایران و آمریکا بشدت اظهار نگرانی کرد.

وی افزود: تلاش های دیپلماتیک خود را با هدف کاهش تنش ها میان دو کشور از طریق همکاری با آمریکا و سایر طرف ها ادامه خواهیم داد.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن خردادسال جاری در سفری سه روزه به تهران با مقامات جمهوری اسلامی دیدار و گفت وگو کرد. سفر وی به تهران، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به ایران در ۴۱ سال گذشته بود.پیش از وی تاکه ئو فوکودا نخست وزیر وقت ژاپن در سال ۱۹۷۸ میلادی از ایران دیدن کرده بود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ