کد خبر: ۱۳۰۰۰۶
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۴/۲۰

 پیش بینی کاهش قیمت خودرو در صورت عرضه خودروهای ناقص
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اعلام کرد :

پیش بینی کاهش قیمت خودرو در صورت عرضه خودروهای ناقص

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،سعید موتمنی در خصوص کاهش قیمت خودرو به ایسنا گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود. آن طور که مسؤولان وزارت صنعت اعلام کرده اند حدود 190 هزار دستگاه خودروی ناقص در کارخانه های خودروسازی بوده که این خودروها به تدریج تکمیل شده و وارد بازار می شود.

وی افزود: با عرضه این حجم از خودرو و ورود حداقل 20 هزار دستگاه آن به بازار، قیمت ها ریزش خواهد کرد. به طور مثال قیمت پژو 206 تیپ 5 که هفته گذشته 103 میلیون تومان بود، اکنون به 97 میلیون تومان رسیده، بنابراین در عرض یک هفته حدود شش میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

موتمنی ادامه داد: در حال حاضر میزان خرید و فروش در بازار کم شده و خریدار بسیار کم است، لذا هرچه عرضه خودرو به این بازار بیشتر شود، بازار اشباع شده و قیمت ها شکسته خواهد شد. اکنون تنها خریداران واقعی در بازار هستند که به دلیل نیاز مبرم و فوری به خودرو، خرید انجام می دهند. این در حالی است که در مقابل فروشنده در بازار بسیار زیاد شده است. دلالان نیز که اشتباهاً وارد این بازار شده بودند در حال خروج از این بازار هستند. در حال حاضر دیگر علتی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد که بخواهد شیب قیمت خودرو را مجدداً صعودی کند. در هر صورت مصرف کننده ای که نیاز فوری نداشته باشد، خرید نکرده و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها است.

انتهای پیام
 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ