کد خبر: ۱۳۱۱۴۸
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۴/۲۴

توضیح ظریف درباره دیدار احتمالی با اعضای کنگره، هدف اصلی حضور در نیویورک

توضیح ظریف درباره دیدار احتمالی با اعضای کنگره، هدف اصلی حضور در نیویورک

وزیر خارجه در مورد دیدار احتمالی با اعضای کنگره آمریکا ، هدف اصلی حضور در نشست مقامات عالی رتبه شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل وبرجام توضیح داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف که برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالی رتبه شورای اقتصادی اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر کرده با تشریح برنامه ها گفت: در این نشست اقدامات آمریکا در جهت تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران که یکی از موانع عمده در تحقق اهداف توسعه پایدار است، به اطلاع اعضای جامعه بین الملل خواهیم رساند.

وی با اشاره به اینکه در جریان این سفر با دبیرکل سازمان ملل و تعدادی از همتایان دیدار و گفت وگو خواهد کرد در خصوص اینکه آیا در جریان این سفر با اعضای کنگره آمریکا نیز دیداری خواهد داشت ،افزود: فعلاً دیدارهای دوجانبه در چارچوب برنامه ملل متحد قرار می گیرد.

این وزیر در خصوص امضای دوباره برجام با بازگشت به چهار سال قبل، گفت: به عقب برگردیم باز برجام را امضا مى کنم. یکی از اهداف اصلی این توافق بین المللی، خارج کردن ایران از اجماع امنیتی و طرحی بود که صهیونیست ها در این ارتباط علیه ایران ایجاد کرده بودند. این توافقنامه بین المللی این طرح را شکاند و به همین دلیل صهیونیست ها مهمترین مخالفان برجام بوده و هستند و در همین راستا تندروهای آمریکا نیز این سیاست را دنبال می کنند.

ظریف ادامه داد: البته عهدشکنی های آمریکایی ها در مورد توافقنامه های بین المللی منحصر به برجام نیست. آنها تقریباً هر توافق بین المللی ای که وجود داشته حتی آنهایی که به تأیید کنگره رسیده را زیر پا گذاشته اند و این که آمریکایی ها برجام را نقض کرده اند، نشان دهنده غیر قانونی بودن رژیم آمریکاست نه ناکارآمد بودن برجام.

وی همچنین در ارتباط با اراده اروپایی ها برای حفظ برجام، افزود: اروپایی ها ادعا می کنند که تمایل دارند برجام را نگه دارند ولی هنوز شاهد این نبوده ایم که برای حفظ برجام حاضر به سرمایه گذاری باشند. این که شما اظهار علاقه و اعلام اراده بکنید برای حفظ یک توافقنامه بین المللی با این که شما آماده باشید که سرمایه گذاری های لازم را برای حفظ آن توافق انجام دهید، تفاوت جدی دارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ