کد خبر: ۱۳۱۱۶۰
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۴/۲۴

ایران خودرو ۱۵۰ میلیون یورو خسارت گرفت و در صورت های مالی لحاظ کرد
مدیرعامل شرکت برای اولین بار خبر داد:

ایران خودرو ۱۵۰ میلیون یورو خسارت گرفت و در صورت های مالی لحاظ کرد

مدیرعامل ایران‌خودرو برای اولین بار از دریافت خسارت ۱۵۰میلیون یورویی از شرکت فرانسوی پژو و ثبت در صورت های مالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، هاشم یکه زارع در جریان افتتاح خط تولید پژو ۳۰۱ که صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برگزار شد گفت: در قرارداد دوم با پژو، بندی مبنی بر پرداخت خسارت پژو در صورت ترک ایران گنجانده شده بود که براساس آن برای اولین بار اعلام می کنم ۱۵۰میلیون یورو بابت خسارت از این شرکت دریافت و در صورت های مالی لحاظ شده است.

وی ادامه داد: سال ۹۰ که تحریم‌های اولیه شروع شد با پژو قرار دادی داشتیم که به صورت سی کی دی بود و زمانی که پژو ایران را ترک کرد ایران خودرو با خلا مواجه شد. در زمان مذاکره برای قرارداد دوم که قبل از برجام آغاز شد، پژو به دنبال آن بود که کار را همانند قرارداد قبلی پیش ببرد اما با مشورت و مذاکراتی که صورت گرفت قرارداد خوبی منعقد شد.

یکه زارع افزود: با توجه به تجربه تلخ قرارداد با رنو، ساخت داخلی ال ۹۰ را به پارس رنو دادند.  پژو نیز همین برنامه را داشت که مورد قبول واقع نشد و مسولیت داخلی سازی را به ساپکو واگذار کردیم . در این میان ۱۳هزار دستگاه پژو ۲۰۰۸تحویل خریداران شده و ۳ هزار دستگاه باقی مانده نیز تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ