کد خبر: ۱۳۱۱۷۰
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۴/۲۴

خبر خوش تایدواتر به سهامداران: آزادی شناور خاص و پیگیری دریافت غرامت از کویت
بعد از حدود ۱۰ ماه رخ داد:

خبر خوش تایدواتر به سهامداران: آزادی شناور خاص و پیگیری دریافت غرامت از کویت

شرکت تایدواتر از رفع توقیف حدود ۱۰ ماهه شناور خاص در کویت خبر داد و اعلام کرد در راستای احقاق حقوق شرکت و سهامداران، اقدامات لازم برای دریافت غرامت در دستور کار قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت تایدواتر از رفع توقیف 10 ماهه یک شناور در کویت خبر داد و اعلام کرد: اوایل سال گذشته و قبل از واگذاری مالکیت این شرکت به بخش خصوصی، شناور اروند تاید 1000 به شرکت الارتیاح برای مدت 180 روز به اجاره چارتری واگذار شد که متاسفانه پس از اتمام پروژه و هنگام خروج شناور از آب‌های تحت کنترل کویت و با وجود مجوز دریافتی از بندر الشعیبیه آن کشور، این شناور توسط گارد ساحلی بندر توقیف و برای حدود 10 ماه در این بندر نگهداری شد.

ضمن تبریک به سهامداران شرکت تایدواتر خاورمیانه خوشبختانه مفتخریم اعلام کنیم با پیگیریهای مستمر شرکت و سهامداران و با همکاری دادگاه و قوه قضائیه کویت و سایر نهادها دخیل در پیگیری این پرونده، شناور اروند تاید 1000 سرانجام رفع توقیف شد و پس از برائت از اتهامات بی اساس، شب گذشته به سوی آب‌های سرزمینی ایران حرکت کرد.  این شناور هم اکنون با ورود به آب های بین المللی در حال حرکت به سوی ایران است .

این شناور دارای جرثقیل 1000 تنی بوده که یکی از کلیدی ترین تجهیزات دریائی در عرصه صنایع فراساحلی کشور به حساب می آید و به لحاظ ویژگی ها و قابلیت های عملیاتی کم نظیر، بخش عمده ای از نیاز صنایع فراساحل و نفت و گاز کشور را پوشش می دهد.

اروند تاید 1000 اجرای پروژه های عظیم ملی و بین‌المللی از جمله نصب جکت نفتی F4 واقع در میدان نفتی رشادت، نصب سازه فوقانی (LQ) سکوی FX در حوزه نفتی فروزان و نصب پل عظیم معلق در بندر الزور کویت را در کارنامه خود دارد و در راستای اجرای پروژه های ملی و پروژه های سالویج و سایر پروژه ها در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

مسلما تایدواتر خاورمیانه در راستای احقاق حقوق شرکت و سهامداران ، اقدامات لازم را به منظور اخذ غرامت از مقامات بندری کویت به علت توقف بی جهت این شناور در دستور کار قرار خواهد داد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ