کد خبر: ۱۳۱۱۸۹
۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۴/۲۵

ایرانی‌ها با خرید ۱۲۷۸ خانه صدرنشین شهروندی ترکیه شدند
در چهار ماه سال جاری میلادی :

ایرانی‌ها با خرید ۱۲۷۸ خانه صدرنشین شهروندی ترکیه شدند

گزارش مرکز آمار ترکیه نشان می‌دهد ایرانیان در چهار ماه ابتدایی سال جاری میلادی، ۱۲۷۸ خانه در این کشور خریده‌اند و بعد از عراق در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازخبرگزاری آناتولی، گزارش مرکز آمار ترکیه نشان می‌دهد ایرانیان در چهار ماه ابتدای سال جاری میلادی ،۱۲۷۸ خانه در این کشور خریده‌اند و بعد از عراق در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود دو نیم برابر بیشتر است.

بعد از ایران، کشورهای عراق، یمن، افغانستان و سوریه در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. متقاضیانی از کشورهای کانادا، ایتالیا، آمریکا و اسرائیل هم قرار دارند.

دولت ترکیه سال گذشته با تغییر بعضی از قوانین مهاجرتی، شرایط کسب شهروندی را برای اتباع خارجی را آسان‌تر کرد. در تغییرات جدید مقدار پول لازم برای سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از شروط اصلی کسب شهروندی به شدت کاهش یافت و سپرده‌های بانکی متقاضیان که پیش از این سه میلیون دلار بود به ۵۰۰ هزار دلار تقلیل پیدا کرده است.

بر اساس تغییرات جدید، میزان سرمایه‌گذاری ثابت هم از دو میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار رسید.

متقاضیان همچنین پیش از این باید خانه‌هایی به ارزش حداقل یک میلیون دلار می‌خریدند تا بتوانند شهروندی ترکیه را کسب کنند که این رقم در قوانین جدید به ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ