کد خبر: ۱۳۱۲۰۹
۱۲:۲ - ۱۳۹۸/۴/۲۵

مجلس با دو فوریت بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف موافقت کرد

مجلس با دو فوریت بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف موافقت کرد

نمایندگان مجلس با دو فوریت طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،صبح امروز در جلسه علنی مجلس، دو فوریت طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان تصویب شد .

بحرینی نماینده مردم مشهد به عنوان طراح این طرح گفت: این طرح قبلاً هم با همین کیفیت تصویب شد و رای ۹۴ درصد نمایندگان را داشت، اما پس از ارسال آن به شورای نگهبان به دلایلی به تصویب نهایی نرسید.

وی افزود: عملکرد برخی بانک‌ها که باید پشتوانه تولید و تولید کننده باشند و در مسیر رونق تولید حرکت کنند به گونه‌ای است که تولیدکنندگان را مستاصل کرده و بدهی بدهکار بانکی به دلیل نوع محاسبه سود و جرائم و قراردادهای متوالی که بسته می‌شود، آنقدر زیاد است که امکان پرداخت ندارد. در نتیجه از یک طرف مردم و تولیدکنندگان به استیصال کشیده شدند و از طرفی امکان پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها وجود ندارد و بانک به صورت روزشمار سود و جریمه در نظر می‌گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: با قفل شدن منابع بانکی، امکان تزریق پول به شرکت های تولیدی نیست و مردم هم در تنگنا قرار گرفتند. انباشت بدهی هم نتیجه نحوه محاسبه و قراردادهای متوالی است که روی آن انبار شده و باید برای آن تدبیر کنیم که البته شورای فقهی بانک مرکزی برای آینده تدبیر کرده این اتفاق نیفتد.

بحرینی با بیان اینکه ۹۰ درصد این طرح با بانک‌ها و بانک مرکزی مورد تفاهم است، ابزار امیدواری کرد با تصویب این طرح گره‌ای از مشکلات اقتصادی باز شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ