کد خبر: ۱۳۱۲۵۹
۱۱:۳ - ۱۳۹۸/۴/۲۶

لایحه دریافت مالیات از فعالیت‌های اختلال زا به دولت رفت/ رویکرد نوآورانه
معاون وزیر اقتصاد :

لایحه دریافت مالیات از فعالیت‌های اختلال زا به دولت رفت/ رویکرد نوآورانه

معاون وزیر اقتصاد از ارسال لایحه پیشنهادی اخذ مالیات از فعالیت‌های اختلال زا به هیات دولت خبر داد و گفت: این لایحه با رویکرد نوآورانه و سرکوب فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و محتکرانه تنظیم شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، محمد دهقان دهنوی با بیان اینکه  لایحه پیشنهادی مالیات از فعالیت‌های اختلال زا به هیات دولت ارسال شده، گفت: خوشبختانه مباحث کارشناسی و جمع‌بندی این کار به پایان رسید.

وی در خصوص محتوای این لایحه گفت: این لایحه با رویکردی نوآورانه و با هدف بارز سرکوب فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و محتکرانه تنظیم شده و تلاش شده نه تنها هیچ‌گونه اختلالی در بازارهای مولد و بخش واقعی اقتصاد وارد نشود، بلکه اجرای این طرح زمینه‌ساز مهاجرت سرمایه از فعالیت‌های اختلال‌زا و سوداگری‌هایی که هیچ‌گونه خلق ارزش اقتصادی ندارند به بخش‌هایی از اقتصاد باشد که بستر رشد اقتصادی و رونق تولید را فراهم می‌سازد.

وی ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص را به زمانی بعد از بحث و بررسی لایحه پیشنهادی در دولت نهایی شدن ابعاد آن موکول و تاکید کرد: لایحه پیشنهادی با رویکرد معمول مالیات بر عایدی سرمایه متفاوت است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ