کد خبر: ۱۳۱۲۷۳
۰:۰ - ۱۳۹۸/۴/۲۷

ایران سهامدار پالایشگاه هندی می شود/ نقش بانک بورسی برای انتقال روپیه به ایران

ایران سهامدار پالایشگاه هندی می شود/ نقش بانک بورسی برای انتقال روپیه به ایران

سفیر ایران در هند از آمادگی برای سرمایه‌گذاری در توسعه پالایشگاه جنوب هند و افتتاح شعبه بانک حاضر در بورس ایران برای انتقال پول نفت ایران به روپیه خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، علی چگینی گفت: ایران آمادگی سرمایه‌گذاری در توسعه پالایشگاهی در جنوب هند را اعلام کرده و هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری یا هر قرارداد مشترک نیست.

وی افزود: انتظار می ورد بانک‌پاسارگاد بزودی با افتتاح شعبه ای در هند و همکاری مستقیم با دو بانک UCO و IDBI ، در پرداخت پول نفت ایران به روپیه فعال شود .

بنابراین گزارش، درآمد ایران از صادرات کاهش چشمگیری کرده و طرح های توسعه اقتصادی با مشکل مواجه شده است. به همین دلیل تردیدهایی در مورد سرمایه گذاری ایران در پالایشگاهی در جنوب هند وجود دارد.

ایران حداقل سهم را در این پروژه دارد و هند بزرگترین مشتری نفت ایران پس از چین است ولی واردات از ایران را پس از لغو معافیت ها در ماه‌ می متوقف شد.

نفتیران اینترترید شعبه سوئیسی شرکت ملی نفت ایران ، 15.4 درصد سهام شرکت چنای پترولیوم را دارد. این شرکت زیرمجموعه ای از بزرگترین پالایشگاه دولتی هند، ایندین اویل است که 52 درصد سهام در این پالایشگاه دارد .

چنای پترولیوم قصد دارد تا 5.1 میلیارد دلار برای جایگزینی پالایشگاه ناگاپاتینام در ایالت جنوبی تامیل نادو با ظرفیت 20 هزار بشکه در روز با یک پالایشگاه 180 هزار بشکه ای سرمایه گذاری کند .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ