کد خبر: ۱۳۱۳۲۰
۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۴/۲۹

زمان عرضه 7 بانک و پالایشگاه بورسی + خروج 300 شرکت از اولویت واگذاری
رئیس سازمان خصوصی‌سازی مطرح کرد:

زمان عرضه 7 بانک و پالایشگاه بورسی + خروج 300 شرکت از اولویت واگذاری

رئیس سازمان خصوصی سازی از خروج ۳۰۰ شرکت براساس درخواست دستگاه اجرایی از اولویت سال جاری و زمان عرضه باقیمانده سهام دولت در سه بانک و چهار پالایشگاه بورسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، میرعلی اشرف پوری حسینی از خروج 300 شرکت دولتی از اولویت واگذاری‌های سازمان حخصوصی سازی خبر داد و به خانه ملت گفت: آنچه که این سازمان برای واگذاری بنگاه‌های دولتی اعلام کرده، 610 شرکت بود که هیات واگذاری براساس درخواست دستگاه اجرایی و مسائلی که وجود داشت، حدود 300 طرح را از اولویت سال جاری خارج کرد و حدود 300 شرکت دیگر در اولویت باقی ماند.

وی با بیان اینکه هیات واگذاری بنگاه‌های دولتی به واگذاری سهام بورسی توجه خاصی داشت، افزود: حدود 18 شرکت بورسی در بین این 300 شرکت وجود داشت که هیات واگذاری آنها را در اولویت قرار داد و قیمت‌های پایه را تصویب کرد و هفته گذشته روزهای مزایده برخی از این شرکت‌ها در بورس فرارسید که بیمه البرز و پالایشگاه شیراز به مزایده گذاشته اما با استقبال روبه رو نشدند.

این مقام مسئول ادامه داد: دو هفته دیگر پالایشگاه های دیگر و اواخر مرداد سه بانکی که دولت در آن سهام دارد شامل تجارت، صادرات و ملت در بورس عرضه می‌شوند که مشخص نیست چه میزان از آنها استقبال می‌شود. تنها 18 شرکت از 300 شرکت اصلی بورسی هستند و هیات واگذاری تاکنون درباره نحوه واگذاری مابقی شرکت‌های غیربورسی فعال نشده و تصمیم نگرفته که امیدواریم در جلسات بعد در این باره تصمیم‌گیری شود.

پوری حسینی با بیان اینکه سهام ایران خودرو و سایپا تاکنون در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار نگرفته،گفت: مسئولان سازمان گسترش(ایدرو) در سال‌های گذشته سهام این دو شرکت را در ازای تشکیلاتی که دریافت کردند و یا تعهداتی که داشته‌اند، وثیقه کردند و در دسترس سازمان خصوصی‌سازی نیست که آنها را عرضه کنند. ابتدا باید سهام ایران خودرو و سایپا از وثیقه خارج و سپس درباره واگذاری آنها صحبت شود، البته هیات واگذاری شرایط واگذاری و قیمت پایه را تصویب کرده اما امکان عرضه آن فعلا وجود ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ