کد خبر: ۱۳۱۳۶۱
۰:۸ - ۱۳۹۸/۴/۳۰

برنامه وزیر برای کمبود گندله و کنستانتره/ نقش فولاد مبارکه در جنگ اقتصادی
وزیر صنعت اعلام کرد:

برنامه وزیر برای کمبود گندله و کنستانتره/ نقش فولاد مبارکه در جنگ اقتصادی

وزیر صنعت ضمن اشاره به نقش مهم فولاد مبارکه در جنگ اقتصادی گفت: در جهت رفع مشکل کمبود سنگ‌آهن فولادسازان در پی راه‌حل مناسب برای رفع کمبود گندله و کنستانتره هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،رضا رحمانی  در جریان افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، ضمن بازدید از غرفۀ فولاد مبارکه گفت: در جنگ اقتصادی، نقش فولاد مبارکه بسیار مهم بوده است.

وی با تأکید بر اینکه تسهیل روند تولید و رفع موانع تولید در صنعت فولاد از اولویتها است،افزود: در راستای حمایت از رونق تولید و رفع مشکل کمبود سنگآهن فولادسازان در پی راهحل مناسب برای رفع کمبود گندله و کنستانتره هستیم و بهزودی در جلسهای با حضور مدیران مربوطه به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

این مقام مسئول تأکید کرد: ایران دارای موقعیتی استراتژیک و بهرهمند از منابع طبیعی و انسانی قابلتوجهی است. اگر صنعت و تولید فعال باشد، آثار آن فراگیر خواهد شد. راهکار اساسی حل مسائل هم همین است.اگر تولید رونق بگیرد، اشتغال ایجاد میشود و موضوعاتی مانند مالیات و روابط کارگر و کارفرما نمود بیشتری خواهد داشت.

رحمانی با اشاره به استقرار ۶ هزار واحد فناور در پارکهای علم و فناوری گفت: این ظرفیت بسیار خوبی است که باید از آن بهرۀ لازم را ببریم.اگر واحدهای بزرگ در حوزههای فولاد، خودرو و پتروشیمی فعال شوند، قطعا بر واحدهای کوچک و پاییندست نیز تأثیر خواهند داشت.در سیاست های تجاری و وارداتی این برنامه را داریم که اگر کالای ساخت داخل به حد کافی داشتیم، واردات را ممنوع میکنیم.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ