کد خبر: ۱۳۱۳۸۹
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۴/۳۰

مجلس به وزیران اقتصاد، صنعت، نیرو، تعاون، فرهنگ و رئیس جمهور تذکر داد

مجلس به وزیران اقتصاد، صنعت، نیرو، تعاون، فرهنگ و رئیس جمهور تذکر داد

امروز نمایندگان مجلس به وزیران اقتصاد ، صنعت ، نیرو، تعاون ، فرهنگ و همچنین رئیس جمهور ، چند تذکر دادند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازفارس، تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان در نشست علنی مجلس، یکشنبه 30 تیر از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

شهاب نادری در تذکری به وزیر صنعت عنوان کرد عدم نظارت بر قیمت گذاری کالاهای اساسی موجب تضییع حقوق مردم و منابع ملی شده است.

قاسم جاسمی در تذکری به وزیر نیرو عنوان کرد علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق چیست؟ و همچنین در تذکر دیگری به وزیر نیرو خواستار جلوگیری از به کارگیری بازنشستگان شد و عنوان کرد که این کار برخلاف قانون عدم به کارگیری بازنشستگان است.

احمد سالک کاشانی در تذکری به رئیس جمهور خواستار صدور دستور جدی جهت تأمین نیروهای لازم برای جانبازان قطع نخاعی و همچنین پدر و مادران شهدایی که شدیدا نیاز به حمایت دارند، شد.

سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در تذکری به وزیر فرهنگ عنوان کرد دلایل عدم شفافیت درآمد و هزینه کرد موقوفه زائر حسین ریزی به عنوان یکی از پردرآمدترین موقوفات استان بوشهر چیست و در تذکر به وزیر نیرو عنوان کرد که چرا خط لوله انتقال آب تنها به منظور مصارف صنعتی پالایشگاه فجر جم در حال اجرا است و در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرد که چرا پالایش های لازم زیست محیطی و اقدامات جدی برای جلوگیری از آلودگی منابع آبهای شرب و زیرزمینی دشت ریز بر اثر رهاسازی پساب های شیمیایی شرکت پالایشگاه گاز فجر جم صورت نمی گیرد؟

مهرداد لاهوتی در تذکری به وزیر فرهنگ عنوان کرد چرا برای توزیع اعتبارات فرهنگی بین شهرستان های مختلف شاخصی وجود ندارد و در خصوص عدم توجه به مسائل فرهنگی شهرستان ها به وی تذکر داد.

امیر خجسته به وزیر صنعت، لزوم ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش لجام گسیخته قیمت خودروها را متذکر شد.

مسعود رضایی به وزیر تعاون درباره لزوم پیگیری جدی در خصوص پرداخت حقوق و کسروات معوقه بازنشستگان تذکر داد.

عین الله شریف پور در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد چرا با گذشت چهار ماه از اجرای بودجه سال 98 هنوز آئین نامه تبصره 11 بند د بودجه مربوط به عوارض خروج از کشور تدوین و ابلاغ نشده است.

علیرضا رحیمی در تذکری به رئیس جمهور، بر سرعت بخشی به اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولین در سراسر کشور تأکید کرد و در تذکری به وزیر ارتباطات عنوان کرد علت استقبال و افزایش استفاده از وی پی ام و فیلترشکن در کشور چیست؟ حق دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را جامع و بدون تبعیض اجرا کنید.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ