کد خبر: ۱۳۱۴۰۰
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۴/۳۰

علت عدم برگزاری مجمع برخی بانک‌ها و موسسات و شرط یکماهه ارسال دو سند
بانک مرکزی توضیح داد :

علت عدم برگزاری مجمع برخی بانک‌ها و موسسات و شرط یکماهه ارسال دو سند

بانک مرکزی درباره علت عدم برگزاری مجمع برخی بانک‌ها و موسسات توضیح داد و اعلام کرد صورت‌های مالی و پیش‌نویس گزارش حسابرس باید حداقل یک ماه قبل از مجمع ارسال شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی مجامع سالانه برخی بانک ها برگزار شده و برخی هم امروز و فردا برگزار می شود که بانک مرکزی درباره عدم برگزاری مجامع برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد از جمله شرایط لازم برای انجام بررسی‌های مربوط و صدور مجوز برگزاری مجامع سالیانه "وصول صورت‌های مالی امضا شده توسط هیئت مدیره به انضمام پیش‌نویس نهایی گزارش حسابرس مستقل" و حداقل یک ماه قبل از تاریخ برگزاری مجمع عمومی است.

این بانک به عنوان مقام ناظر و مرجع صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها و موسسات اعتباری به موجب مفاد تصریح شده بخشنامه‌های ابلاغی و با ارسال نامه‌های متعدد به بانک ها ، شرایط لازم برای صدور مجوز برگزاری مجامع سالیانه را اعلام کرده است.

براین اساس و باتوجه به عدم رعایت موارد فوق، به خصوص عدم ارسال گزارش‌های اشاره شده یا ارسال دیرهنگام مستندات لازم از سوی برخی بانک‌ها، عملاً امکان بررسی و صدور مجوز برگزاری مجامع عمومی این گروه از بانک‌ها فراهم نیست.

به استناد مفاد قانون تجارت و ضوابط و مقررات مربوط، مسئولیت تهیه صورت‌های مالی هر بانک با هیئت مدیره آن و اظهارنظر راجع به صورت‌های مالی در چارچوب استانداردهای حسابداری و حسابرسی، برعهده حسابرس مستقل آن بانک یا موسسه اعتباری است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ