کد خبر: ۱۳۱۴۴۹
۱۵:۰ - ۱۳۹۸/۴/۳۱

علت عدم واریز یارانه تیر برخی افراد مشخص شد

علت عدم واریز یارانه تیر برخی افراد مشخص شد

عدم واریز یارانه برخی خانوارها در تیرماه در حالی شائبه حذف یارانه آنها را ایجاد کرد که در نهایت بانک‌ها مسئولیت این عدم پرداخت را بر عهده گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، یارانه تیرماه در ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۶ تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، اما روز پنج‌شنبه برخی خانوارها اعلام کردند یارانه آن‌ها واریز نشده است.

در شرایطی به نظر می‌رسید این عدم واریز می‌تواند از دو محل حذف یارانه خانوارها که باید در سال جاری براساس قانون بودجه انجام شود یا اختلالات فنی در سازمان هدفمندی یا سیستم بانکی باشد که در ابتدا واکنشی از سوی مسئولان مربوطه وجود نداشت اما محمد شریعتمداری وزیر کار اعلام کرد، حذف یارانه انجام نشده و اگر موردی بوده ناشی از اختلال فنی است.

به دنبال این موضوع، پیگیری از سازمان هدفمندی نیز با این توضیح همراه شد که اختلال بانکی موجب این عدم واریز بوده به طوری که بانک سپه اعلام کرده ایجاد مشکلات فنی مربوط به آن بانک سبب تأخیر در پرداخت یارانه نقدی سرپرستان خانوار شده اما امکان برداشت یارانه نقدی کلیه دارندگان حساب در این بانک از ساعت ۱۵:۴۰ دقیقه روز پنج‌شنبه ۲۷ تیرماه فراهم شده است.

با این وجود برخی افرادی که یارانه دریافت نکرده بودند، اعلام کردند یارانه آن‌ها روز گذشته (یکشنبه) به حساب‌ واریز شده است. البته تمامی افرادی که یارانه آن‌ها واریز نشده بود تنها منحصر به دارندگان حساب در بانک سپه نبوده و برخی در بانک‌های دیگر حساب داشتند که یارانه آن‌ها نیز با تأخیر واریز شده است.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ