کد خبر: ۱۳۱۴۷۴
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۵/۱

بوریس جانسون بزودی نخست وزیر انگلیس می‌شود / مهمترین ماموریت

بوریس جانسون بزودی نخست وزیر انگلیس می‌شود / مهمترین ماموریت

محافل خبری پیش بینی می‌کنند بوریس جانسون شهردار سابق لندن و وزیر خارجه قبلی تا ساعاتی دیگر به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، محافل رسانه‌ای اعلام کردند بوریس جانسون امروز به عنوان رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر جدید انگلیس معرفی می شود. مهمترین ماموریت جانسون خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد بود.

جانسون اکنون 3 ماه فرصت دارد تا بریتانیا را از اتحادیه اروپا خارج کند. وی در رقابت های سیاسی بارها وعده داده تا بریتانیا را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

با پایان رای گیری حزب محافظه کار در روز دوشنبه، اکنون انتظار می رود نتایج نهایی انتخابات صبح سه شنبه اعلام شود. پیروز انتخابات رسما نخست وزیر جدید انگلیس خواهد بود و جانشین ترزا می خواهد شد که پیش از این به علت مخالفت پارلمان با توافق برگزیت با اتحادیه اروپا از این سمت کناره گیری کرده است.

وی که پیش از این وزیر خارجه کابینه ترزا می بود، سال گذشته به علت اختلاف بر سر طرح های برگزیت استعفا کرد.

جانسون میراث دار یک بحران شدید سیاسی بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد بود.وی باید مقام های ارشد اتحادیه اروپا را متقاعد کند تا مذاکرات مجددی را بر سر برگزیت آغاز کنند. نگرانی های مربوط به برگزیت تاکنون فشارهای اقتصادی و مالی زیادی را بر انگلیس وارد کرده است.

تنها توافق موجود بین دولت لندن و بروکسل تاکنون 3 بار توسط پارلمان انگلیس رد شده است. جانسون بارها اعلام کرده که برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا کاملا آماده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ