کد خبر: ۱۳۱۴۷۷
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۵/۱

نماینده مجلس پیشنهاد معاف شدن بورس از مالیات بر عایدی سرمایه داد

نماینده مجلس پیشنهاد معاف شدن بورس از مالیات بر عایدی سرمایه داد

نماینده مجلس با اشاره به نقش بازار سرمایه در جذب نقدینگی و بهبود وضعیت تولید پیشنهاد داد برای تقویت این بازار، بورس هم از مالیات بر عایدی سرمایه معاف شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدقسیم عثمانی درباره وضعیت بازار  سهام به خانه ملت گفت: به طور طبیعی حرکت نقدینگی به سمت بورس نکته مثبتی است اما باید این کار اصولی انجام شود . در این میان دائمی شدن معافیت مالیاتی معاملات سهام می تواند منجر به تقویت بازار سرمایه شود اما بر روی خرید و فروش خرد چندان اثری ندارد و عمدتا" برای معاملات عمده موثر است.

وی افزود: با کنترل بازارهای رقیب، بورس می تواند بخش قابل توجهی از نقدینگی های خرد را جذب کند. بنابراین پیشنهاد می شود برای تقویت این بازار،  بورس هم از مالیات بر عایدی سرمایه معاف شود.

عثمانی ادامه داد: اگر جذابیت بازارهای رقیب بورس کم باشد به طور خودکار بخش قابل توجهی از نقدینگی های خرد روانه بازار سهام و صرف تولید می شود که در این صورت اتفاق مثبتی در اقتصاد رخ خواهد داد. سواد مالی هم می تواند به تقویت بورس کمک کند اما مشکل تنها نداشتن سواد مالی نیست. چرا که در بسیاری موارد تحلیل های اقتصاد با روند بازارسرمایه متفاوت است.

انتهای پیام  
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ