کد خبر: ۱۳۱۵۰۴
۰:۱ - ۱۳۹۸/۵/۲

یک پتروشیمی زیانده آماده اخراج از بورس و انتقال به بازار پایه شد

یک پتروشیمی زیانده آماده اخراج از بورس و انتقال به بازار پایه شد

یک شرکت پتروشیمی زیانده و با سابقه حضور 18 ساله که با توقف نماد، مشمول تعلیق شده در نوبت از اخراج بورس ایستاد و آماده بازار پایه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی آبادان در حالی از 5 فروردین 80 با کشف قیمت 794 تومانی هر سهم وارد بورس شده بعد از 18 سال حضور در فهرست شرکت های اخراجی قرار گرفت و آماده انتقال به پر ریسک ترین تابلو شد.

در ان رابطه اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس تهران به طوبی دهقانی مدیر امور ناشران اعلام کرد: گزارش این بورس در خصوص آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت پتروشیمی آبادان در جلسه 22 تیر به اطلاع اعضای هیأت پذیرش رسید. با عنایت به استمرار شمول ماده 141 قانون تجارت به دلیل نتایج حاصل از عملیات و نیز فقدان چشم‌انداز عملیات "شپترو" علی رغم افزایش سرمایه مطرح شده، هیات پذیرش بر اساس مفاد ماده 41 دستورالعمل پذیرش با لغو پذیرش آن شرکت موافقت کرد.

بنابراین گزارش،شرکت پتروشیمی آبادان که با سرمایه 352 میلیارد تومانی زیرمجموعه 54 درصدی تاپیکو بشمار می آید و از 23 تیرماه با توجه به عدم رعایت الزامات پذیرش تعلیق شد در سال 97 توانست زیان هر سهم را معادل 329 ریال کاهش دهد. اما با این حال به دلیل زیان انباشته 198 میلیارد تومانی تا پایان سال گذشته معادل 56 درصد سرمایه اسمی، مشمول مفاد ماده 141 قانون تجارت شد.

از طرفی جمع بدهی‌های جاری این شرکت نسبت به دارایی‌های جاری آن معادل 387.4 میلیارد تومان افزایش نشان می‌دهد."شپترو" در سال 96 معادل 549 ریال زیان داشته که در سال 97 به 220 ریال کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ