کد خبر: ۱۳۱۸۳۹
۱۲:۱ - ۱۳۹۸/۵/۱۲

روش جدید تامین مالی از طریق فرابورس درحال قانون گذاری است
بنابر اعلام مدیرعامل:

روش جدید تامین مالی از طریق فرابورس درحال قانون گذاری است

مدیرعامل فرابورس از تصویب تامین مالی جمعی بر اساس سهام خبر داد و گفت: در صورت اعلام شورای بورس، نظارت و قانونگذاری بر کسب و کارهای "کراد فاندینگ" بر اساس خیریه و اهداء نیز آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هامونی با اشاره به مسئولیت فرابورس در حوزه رگولاتوری تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) به ایبنا گفت: مقررات این حوزه از ۴ دسته عمده تامین مالی جمعی تعیین شده که فعلا تامین مالی بر اساس سهام در دستور کار قرار گرفته و مصوب شده است.

وی ادامه داد: تامین مالی بر اساس سهام در حال قانونگذاری است و همه سایت‌ها در بخش های دیگر حوزه تامین مالی جمعی می‌توانند فعالیت کنند و در استعلامی که مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای نماد اعتماد الکترونیکی از فرابورس در خصوص قانونی بودن فعالیت آن‌ها کرد، تاکید شد فعالیت آنها بلامانع است.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری جلساتی با سازمان‌های مسئول در حوزه تامین مالی برای قانونگذاری گفت: با توجه به ابلاغ مصوبه در حوزه کراد فاندینگ بر پایه سهام و فراخوان آن، بالغ بر ۱۰ استارت آپ در این زمینه اعلام آمادگی کردند و در بیش از ۵۰ جلسه موضوع تامین مالی در کارگروه ارزیابی با نمایندگان بورس، بانک مرکزی، بیمه و وزارت رفاه بررسی شده است.

هامونی ادامه داد: فرابورس و سایر مسئولان در این بخش به دنبال تسهیل فرآیند تامین مالی و کسب و کارهای این بخش با اصلاح قوانین و مقررات هستند. فراخوان در این بخش ادامه دارد و گروه های جدید می‌توانند درخواست را برای ورود به حوزه تامین مالی جمعی بر پایه سهام ارسال و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در خصوص اینکه وضعیت فعالیت در حوزه تامین مالی در حوزه خیریه و اهداء چگونه اعلام شده و چرا برخی استارت آپ‌ها در این بخش از بین رفتند، گفت: استارت آپ‌ها در حوزه خیریه کسب و کارهای کراد فاندینگ می‌توانند فعالیت کنند و حتی در استعلام مسدود سازی آنها توسط نهادهای ناظر در زمینه کسب و کارهای فضای مجای اعلام کردیم، فرابورس ورودی به حوزه تامین مالی بر اساس خیریه ندارد.

هامونی گفت: قانونگذار و شورای عالی بورس مسئولیت تامین مالی جمعی بر پایه سهام را به فرابورس اعلام کرده و در صورت اعلان، آمادگی بررسی موضوع تامین مالی جمعی بر اساس خیریه را نیز دارد. در صورتی که شورای بورس اعلام کند کسب و کارهای کراد فاندینگ باید بر اساس خیریه و اهداء طبق پلتفرم بازار سرمایه مانند صندوق‌های نیکوکاری در بورس فعالیت کنند، فرآیند نظارت و قانونگذاری برای آنها آغاز خواهد شد.حوزه تامین مالی جمعی از موضوعات جذاب و مهم است و در ماه‌های آینده نقش کراد فاندینگ در بازار سرمایه بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ