کد خبر: ۱۳۲۰۶۹
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۵/۲۰

اثر عرضه اولیه دیروز

اثر عرضه اولیه دیروز "هجرت" بر دو سهامدار عمده حاضر در بورس اعلام شد

دو سهامدار عمده پخش هجرت و حاضر در بورس ، اثر عرضه اولیه دیروز ۵.۸ و ۱۰ درصدی از سهام شرکت تازه وارد را اعلام کردند و با توقف یک روزه نماد روبرو شدند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی عرضه اولیه 15 درصد از سهام پخش هجرت که دیروز با 67.5 میلیون سهم و کشف قیمت 1850 تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس انجام شد، دو شرکت پارس دارو و داروسازی فارابی در خصوص واگذاری 5.8 و 10 درصد از سهام این شرکت تازه وارد توضیح دادند و برای یک روز با توقف نماد روبرو شدند .

بر این اساس، 5.8 درصد سهام "هجرت" به قیمت 1850 تومان هرسهم و مجموع کل 48.2 میلیارد تومان توسط دارو ساری پارس واگذار شد که بهای تمام شده بالغ بر 964.5 میلیون تومان و سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال،  47.8 میلیارد تومان اعلام شده است. درصد مالکیت این شرکت هم قبل از واگذاری 20.9 درصد بوده که پس از واگذاری به 15.1 درصد رسیده است.

همچنین داروسازی فارابی 10 درصد از سهام "هجرت" را با مجموع 82.8 میلیارد تومان واگذار کرد که بهای تمام شده در دفاتر شرکت بالغ بر 2.19 میلیارد تومان و سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال 80.6 میلیارد تومان اعلام شده است. درصد مالکیت این شرکت نیز قبل از واگذاری 35.5 درصد بوده که پس از واگذاری به 25.48 درصد رسیده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ