کد خبر: ۱۳۲۰۷۷
۰:۰ - ۱۳۹۸/۵/۲۱

همکاری دو شرکت بورسی و غیر بورسی منجر به تولید محصول استراتژیک شد

همکاری دو شرکت بورسی و غیر بورسی منجر به تولید محصول استراتژیک شد

مدیرعامل ایران ترانسفو از همکاری پالایشگاه تندگویان و نفت ایرانول در تولید روغن ترانسفورماتور، رفع نیاز به تامین کنندگان خارجی و جلوگیری از خروج ارز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهزاد ظهیری مدیرعامل ایران ترانسفو طی نامه ای به محمد شریعتمداری وزیر کار اعلام کرد: با همکاری متعهدانه پالایشگاه تندگویان وزارت نفت و پالایشگاه نفت ایرانول ، تولید روغن ترانسفورماتور طبق کلیه شاخص های کیفی مورد نظر توانیر  آغاز و وابستگی به این محصول استراتژیک بطور 100 درصد در بخش نیاز به روغن ترانسفورماتورهای توزیع رفع شد.

بی شک این اقدام ارزشمند ملی در سال رونق تولید و با توجه به امتناع شرکت های تامین کننده خارجی از فروش روغن مذکور به ایران، افتخار بزرگی است که ناشی از همت و غیرت ملی است.

بنابراین گزارش، روغن ترانسفورماتور یکی از روغن های صنعتی است که به دلیل کاربرد آن در ترانسفورماتورهای صنعت برق از نقش مهم و استراتژیک برخوردار است که با محدودیت های واردات و امتناع شرکت های تامین کننده خارجی از فروش به ایران با این اقدام ،وابستگی صنعت برق به این نوع روغن مرتفع و از خروج ارز جلوگیری و امکان تولید این روغن در داخل مهیا شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ