کد خبر: ۱۳۲۰۸۶
۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۵/۲۱

مصوبات آخرین جلسه هیئت دولت و تصمیمات جدید برای کارت‌های هوشمند

مصوبات آخرین جلسه هیئت دولت و تصمیمات جدید برای کارت‌های هوشمند

مصوبات آخرین جلسه هیئت دولت که با اتخاذ تصمیمات جدید برای کارت‌های هوشمند همراه بود ، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه دیروز هیئت دولت که به ریاست روحانی برگزار شد، گزارش دستگاه‌های اجرایی از میزان کالاهای ورودی در بنادر و انباشت آن در انبارها با توجه به اهمیت موجودی کالاهای اساسی و راهبردی و اعلام حصول اطمینان دستگاه‌های مسئول از تأمین کالاهای مورد نیاز در حد تعیین شده به هیئت وزیران ارائه شد.

تصویب آیین‌نامه ساماندهی نظام مالی - محاسباتی کشور

با تصویب هیئت وزیران به منظور ایجاد وحدت رویه و استانداردهای یکسان در سامانه­ های بودجه ­ای سازمان برنامه و وزارت اقتصاد ، شکل­ گیری کمیته راهبری اصلاح نظام مالی متشکل از رؤسای دو دستگاه مذکور نیز در آیین­‌نامه پیش­ بینی شده است.

در حال حاضر نرم ­افزارها و ساختارها، گزارش‌­ها و نظام کدینگی فعلی معاونت خزانه ­داری پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی سند بودجه‌ای کشور در سازمان برنامه نیست و از این منظر کارایی و اثربخشی تخصیص منابع عمومی را نیز متأثر می­‌سازد.

ساماندهی وضعیت صدورکارت‌های هوشمند

هیئت دولت با هدف تمرکز و یکپارچگی ثبت اطلاعات مربوط به یک شخص در کارت ملی هوشمند و استفاده از ظرفیت‌های کارت ملی برای ثبت سایر اطلاعات مورد نیاز درخصوص ساماندهی وضعیت صدورکارت های هوشمند تصمیم‌گیری کرد.

لایحه اصلاح آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران در دولت

هیات دولت در ادامه به پیشنهاد شهرداری تهران، آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را بررسی و تصویب کرد.

بر اساس این تصمیم، دستورالعمل اجرایی تضمین معاملات شهرداری از طریق گواهی خالص مطالبات قطعی شده ظرف حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قانون توسط وزارت کشور تهیه و به شهرداریهای مشمول ابلاغ می‌گردد.  فراهم شدن امکان قبول مطالبات قطعی شده متقاضیان شرکت در مناقصه به عنوان تضمین حسن انجام معامله و نیز مبلغ سپرده از مهمترین اهداف لایحه مصوب به شمار می رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ