کد خبر: ۱۳۲۰۹۷
۰:۱ - ۱۳۹۸/۵/۲۲

مجمع تشخیص مصحلت عجله ای برای رسیدگی به CFT و پالرمو ندارد

مجمع تشخیص مصحلت عجله ای برای رسیدگی به CFT و پالرمو ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت درباره آخرین تحولات مربوط به FATF گفت : ظاهرا هیچ عجله ای برای رسیدگی به دو لایحهCFT و پالرمو نیست و پیوستن به این دولایحه در شرایط تحریم غلط است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا مصباحی مقدم درباره آخرین تحولات مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی به ایرنا گفت: هنوز نتایج بحث هایی که در کمیسیون های مربوطه در مورد لایحه CFT و پالرمو بوده به صحن مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده نشده است. ظاهرا هیچ عجله ای در مجمع برای رسیدگی به این دو کنوانسیون وجود ندارد.

وی درباره عاقلانه ترین روش برای برخورد با این کنوانسیون ها توضیح داد: بهترین روش همین کاری است که مجمع انجام می دهد.دو لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم قبلا تصویب شده و این دو قانون داخلی و کاملا از کفایت لازم هم برخوردار است. اگر کسانی به دلیل ضرورت مبارزه با فساد سخن از پیوستن به FATF می کنند باید گفت اشتباه می کنند.

این عضو مجمع تشخیص افزود: ضرورت مبارزه با فساد اقتضا نمی کند به FATF بپیوندیم. ضرورت مبارزه با فساد اقتضا می کند این دو قانون داخلی را به شکل جدی و قوی در جامعه پیاده کنیم که این موضوع ربطی هم به مناسبات بین المللی ندارد.

مصباحی مقدم تاکید کرد: پیوستن به دولایحه باقی مانده در شرایط تحریمی غلط است. اقتضاء این دو کنوانسیون این است که تمام مبادلات در سطح بین المللی شفاف باشد. شفافیت مبادلات خارجی مانع از دور زدن تحریم ها می شود، پس صبر می کنیم تا تحریم های آمریکا متوقف شود، سپس می توانیم نسبت به این دو کنوانسیون تصمیم عاقلانه بگیریم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ