کد خبر: ۱۳۲۱۱۵
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۵/۲۲

یک عضو شورای عالی بورس تغییر کرد / ورود چهره شناخته شده به بالاترین رکن بازار
با مصوبه ۱۶ مرداد هیات وزیران:

یک عضو شورای عالی بورس تغییر کرد / ورود چهره شناخته شده به بالاترین رکن بازار

یک عضو شورای عالی بورس با مصوبه ۱۶ مرداد هیات وزیران تغییر کرد و طی آن روح الله حسینی مقدم وارد بالاترین رکن بازارسرمایه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جدیدترین رویداد مهم بازار سرمایه ، یک عضو شورای عالی بورس با مصوبه 16 مرداد هیات وزیران تغییر کرد و طی آن روح الله حسینی مقدم جانشین قاسم محسنی شد.

براساس این گزارش، در شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار که طبق قانون مصوب 1384 بالاترین رکن بازار سرمایه و نهاد تصمیم گیر است ، سه خبره مالی از بخش خصوصی با مشورت تشکل های حرفه‌ای بازار اوراق بهادار و به پیشنهاد وزیر اقتصاد و تصویب هیات وزیران برای پنج سال به عضویت شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار انتخاب می‌شوند.

حسینی مقدم در حالی از آذر 94 تا سال جاری معاون ناشران و اعضای بورس تهران و پنجمین معاون این حوزه بود که از ماه گذشته مدیرعامل تامین سرمایه ملت شده بود.

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته اقتصاد و دانشجوی دکتری این رشته از سال 1383 در حوزه های مختلف بورس از جمله تالارهای منطقه ای، تحقیق و توسعه فعال بوده و دوره کوتاهی در واحد بازار و بیش از 4 سال در واحد نظارت بر ناشران حضور داشته و سابقه فعالیت در شرکت های سرمایه گذاری و تحلیل گری به عنوان کارشناس را دارد و از 4 سال پیش تاکنون معاون ناشران و اعضاء بورس تهران بود.

عضویت در کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان بورس از سال 91 ، تالیف کتاب های بازارگردانی در بازار اوراق بهادار و اصول سرمایه گذاری در بورس، تدریس دوره اقتصاد و سرمایه گذاری در بورس مرکز مطالعات دانشگاه شریف، مدیریت گروه تحلیل صنایع خودرو، پتروشیمی، سیمان، دارو و بیمه و برگزاری میز این صنایع با حضور مدیران صنایع و شرکت ها از دیگر فعالیت های حسینی مقدم بشمار می رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ