کد خبر: ۱۳۲۱۲۸
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۵/۲۲

سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج و برای کسب سود راهی بورس شده است
نماینده مجلس :

سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج و برای کسب سود راهی بورس شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با افزایش قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار ، سرمایه گذاران برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه به بازارهای دیگر از جمله بورس هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید کیانپور با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن به خانه ملت گفت: بر اساس گزارش ها در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بوده اند، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف کنندگان واقعی انجام شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در سال های گذشته به دلیل نبود سیاست های نظارتی در بازار مسکن، مردم برای حفظ سرمایه اقدام به سرمایه گذاری در این بازار و خرید متعدد می کردند که موجب شد میزان تقاضا برای خرید افزایش و به دلیل کمبود عرضه، قیمت ها افزایش یابد.

این نماینده مجلس گفت: به نظر می رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار ، سرمایه گذاران برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه به بازارهای دیگر از جمله بورس هستند. قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم.

کیانپور افزود: ثبات کنونی بازار مسکن، موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت های مالیاتی، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت ها نباشیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ