کد خبر: ۱۳۳۱۴۵
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۵/۲۳

آثار تاسیس پتروپالایشگاه های جدید و سودآوری زیاد از زبان نماینده مجلس

آثار تاسیس پتروپالایشگاه های جدید و سودآوری زیاد از زبان نماینده مجلس

نماینده مجلس با اعلام آثار ساخت پتروپالایشگاه های جدید گفت: در سال‌های اخیر بسیاری از کشورها اقدام به ساخت پتروپالایشگاه کرده‌اند که یکی از دلایل آن سودآوری زیاد این مجتمع‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سلام امینی بر ضرورت توسعه صنایع پتروپالایشی تأکید کرد و به خانه ملت گفت: با توجه به نقدینگی بسیار زیاد، پول کافی برای ساخت پتروپالایشگاه های جدید وجود دارد که باید با استفاده از ساز و کارهایی به سمت این صنعت هدایت شود. دولت هم باید مشوق‌هایی در نظر گیرد تا با تأسیس پتروپالایشگاه‌ها ، اثرات تحریم کاهش یابد .

وی افزود: درحالی نیازهایی در بخش تکنولوژی توسعه این صنعت وجود دارد که ساخت پتروپالایشگاه ها باعث اشتغالزایی و حفظ ارزش افزوده و ثروت ملی کشور می شود. بنابراین تأسیس پتروپالایشگاه‌ها ضروری است و باید زمینه ورود بخش خصوصی فراهم شود.

امینی ادامه داد: توسعه ظرفیت پتروپالایشی می‌تواند باعث سودآوری بیشتر و افزایش توان رقابت در بازار فرآورده‌های نفتی باشد. به طوریکه طی سال‌های اخیر بسیاری از کشورها ساخت پتروپالایشگاه را در دستور کار قرار داده‌اند که یکی از دلایل آن سودآوری زیاد این مجتمع‌ها است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ