کد خبر: ۱۳۳۲۵۵
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۵/۲۷

عرضه اولیه سهام 3 زیرمجموعه ،افزایش سرمایه 167 درصدی و بازدهی 505 درصدی
مدیرعامل "مادیرا" خبر داد :

عرضه اولیه سهام 3 زیرمجموعه ،افزایش سرمایه 167 درصدی و بازدهی 505 درصدی

مدیرعامل صنایع ماشین های اداری ایران با اشاره به عوامل بقای شرکت بعد از تحریم ها از رشد ۵۰۵ درصدی قیمت سهم،برنامه افزایش سرمایه 167 درصدی و عرضه اولیه سهام سه زیرمجموعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بابک ثقفی طی نشست خبری امروز به خروج چند برند لوازم خانگی خارجی بر اثر تحریم ها از ایران اشاره کرد و گفت: با خروج این برندها که 60 درصد سهم بازار را در اختیار داشتند، فضای خالی بسیار بزرگی ایجاد شد به نحوی که افزایش تولید تولیدکنندگان، کاهش مصرف با رشد نرخ ارز و افزایش قاچاق، سه عامل موثر بر ثبات بازار این صنعت شد.

وی با مقایسه بازار تلویزیون در ایران و ترکیه افزود: در حال حاضر مصرف تلویزیون در ترکیه بالغ بر سه میلیون عدد است و طی چهار سال گذشته نیز بازار داخلی این کشور به همین میزان مصرف داشت اما در چهار سال گذشته مصرف این کالا در ایران 1.4 میلیون بوده که به رغم شباهت های زیاد با این کشور، ظرفیت خالی موجود بیشتر تحت تاثیر مسائل اقتصادی قرار گرفته است.

لزوم حمایت دولت از برندهای داخلی

این مقام مسئول با اشاره به اختصاص حجم 600 هزارتایی قاچاق از بین 2 میلیون تلویزیون حاضر در بازار طی چهار سال گذشته گفت: این در حالی است که در بازار جمهوری فروشندگان برند ال جی و سامسونگ تلویزیون هایی را با نام شرکتی به فروش می رسانند که داخل آنها گیرنده ماهواره نصب شده است.

ثقفی با اشاره به لزوم حمایت دولت از برندهای داخلی جهت عدم بازگشت به شرایط سابق گفت: همین شرکت ها با دامپینگ کالاها در مرزها، هزینه تمام شده را پایین می آورند تا شرکت های ایرانی قدرت نگیرند که مسئولین باید برای این موضوع راهکاری بیابند تا مردم بتوانند به کالای با کیفیت و قیمت مناسب دسترسی داشته باشند.

عوامل بقای مادیران

وی با حمایت مردم از فروش 30 هزار تلویزیون طی سال گذشته در بازار خبر داد و گفت: در شرایطی مانیتور ال جی را از دست دادیم که با تولید کالاهای ایکس ویژن به عنوان کالای اصلی توانستیم بازار خود را حفظ کنیم. در واقع تولید تلویزیون، تولید لوازم خانگی و تولید محصولات برند تی سی ال همانند سه پایه ای عوامل بقای این برند شد و ارتباط با تی سی ال باعث شده تا در تامین قطعه مشکلی نداشته باشیم.

مزیت ورود به فرابورس

مدیرعامل صنایع ماشین های اداری ایران با بیان اینکه ورود این شرکت به فرابورس دریچه جالبی را باز کرد، گفت: آذر سال گذشته با مشارکت حدود 300 هزار سهامدار،عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام "مادیرا" انجام وهر سهم آن با ۳۶۵ تومان کشف قیمت شد که در نهایت مبلغی بالغ بر 80 میلیارد تومان عاید شرکت شد و از این طریق توانست بدون اخذ وام از بازار پول در کارخانه لوازم خانگی سرمایه گذاری کند.

رشد 505 درصدی قیمت هر سهم

ثقفی با بیا اینکه قیمت هر سهم مادیران در حال حاضر به 2210 تومان رسیده که نشان از رشد 505 درصدی این سهم دارد، گفت: برنامه افزایش سرمایه 167 درصدی این شرکت از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته برای بورس ارسال شده که با موافقت سازمان ، می توان مجمع فوق العاده را طی مهر ماه برگزار کرد و سرمایه فعلی را از 120 به 320 میلیارد تومان رساند.

برنامه ورود سه زیرمجموعه به بورس

وی با اشاره به رشد شرکت و در دستور کار قرار گرفتن تغییر ساختار به تاسیس سه شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت های صنایع لوازم خانگی، صنایع الکترونیک مادیران و پشتیبانی فروش مادیران به دلایل افزایش سرعت تصمیم گیری، پاسخگویی و تمرکز تاسیس شدند که ورود جداگانه این شرکت ها به بورس طی 3-4 سال آینده در دستور کار است.

طرح های توسعه ای

ثقفی از نصب خط لباسشویی و یخچال از شنبه هفته آینده و مهر ماه به عنوان طرح های توسعه ای خبر داد و گفت: قطعات این محصولات نیز در داخل موجود است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ