کد خبر: ۱۳۳۳۱۸
۱:۵ - ۱۳۹۸/۵/۳۰

احتمال زیاد پیروزی ترامپ / دیدار با مکرون و آمادگی کامل برای مذاکره با عربستان
وزیر امورخارجه ایران خبر داد:

احتمال زیاد پیروزی ترامپ / دیدار با مکرون و آمادگی کامل برای مذاکره با عربستان

وزیر امورخارجه ایران با پیش بینی احتمال زیاد پیروزی ترامپ در انتخابات آینده و برنامه دیدار با مکرون از آمادگی کامل برای مذاکره با عربستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدجواد ظریف در حریان سفر به فنلاند، سوئد و نروژ و در جمع ایرانیان مقیم سوئد گفت: احتمال پیروزی مجدد ترامپ و مزاحمت 4 سال دیگر وی در دنیا طی انتخابات ریاست جمهوری آینده زیاد بوده اما سیاست‌های حمایتی وی در درازمدت به اقتصاد آمریکا کمک نخواهد کرد.

وی با اشاره عدم اثر تحریم های آمریکا ، ادامه داد: بعد از حضور یکشنبه در کویت و سفر سه روزه به اروپای شمالی ، جمعه هم در پاریس با مکرون و لودریان رئیس‌ جمهور و وزیرخارجه فرانسه دیدار دارم و هفته دیگر به پکن و سپس به توکیو خواهم رفت .

ظریف با اعلام آمادگی کامل ایران برای مذاکره با عربستان افزود: به‌عنوان حامی روابط ، فشارهای برای بهبود روابط با همسایگان متحمل و هزینه هایی دادم که هنوز هم حاضرم. گناه نداشتن روابط با ایران نیست . در همان زمان آیت‌الله ‌هاشمی، عربستانی ها اعلام کردند با سر ما را ببرند. اما دست ما دراز و سفره پهن است و ایران آماده پذیرایی از هر همسایه‌ خواهان رابطه مناسب است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ