کد خبر: ۱۳۳۳۵۲
۰:۰ - ۱۳۹۸/۵/۳۱

پیشنهاد ۴ گانه واردکنندگان خودرو به دولت و درخواست تمدید تا پایان سال
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو مطرح کرد:

پیشنهاد ۴ گانه واردکنندگان خودرو به دولت و درخواست تمدید تا پایان سال

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از ارائه ۴ راهکار برای واردات بدون خروج ارز و درخواست تمدید مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک به دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی دادفر درباره آخرین وضعیت خودروهای وارداتی مانده در گمرک به اقتصاد آنلاین گفت: تا نیمه تیر 6700 دستگاه  از گمرک خارج شده و ترخیص حدود 7 هزار دستگاه همچنان بلاتکلیف است.با توجه به اینکه دولت ابتدا مهلت چهار ماهه و سپس سه ماهه برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک داد و نتوانستیم همه خودروها را خارج کنیم، حالا درخواست تمدید تا پایان سال داریم.

وی درباره واردات خودرو بدون خروج ارز افزود: دغدغه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو، مشکل ارزبری این صنعت بود که 4 پیشنهاد در این خصوص ارائه کردیم.اولین راهکار سرمایه شرکت‌های نمایندگی در خارج است که می‌توانند تجهیزات و امکانات را بفروشند و تبدیل به خودرو کنند تا کسب و کار فعال شود.

این فعال صنعت خودرو ادامه داد: راهکار دوم استفاده از سرمایه‌های مردمی است که در خارج وجود دارد مثلا ایرانیان مقیم که صاحب ارز هستند و خودرو می‌خرند و ما به‌ ازای آن را ریال می‌گیرند.خرید اعتباری شرکت‌های تولیدکننده راهکار سوم است، چنین شرکت‌هایی قابلیت این را دارند که دو تا سه سال به شرکت‌های نمایندگی داخلی اعتباری خودرو بدهند و هیچ پولی دریافت نکنند زیرا می‌خواهند بازار در ایران را به هر قیمتی حفظ کنند.

دادفر درباره راهکار چهارم گفت: چهارمین پیشنهاد این بود که جزیی از پول‌های دپو شده حاصل از صادرات نفت که به دلیل تحریم در برخی کشورها مانده را از طریق خودرو به داخل بازگردانیم تا کار فعالان حوزه خودرو از ریشه کنده نشود.

وی از ارسال نامه به رییس جمهور و معاون اول، وزیر صنعت و معاونان وی در خصوص پیگیری پیشنهاد واردات بدون خروج ارز خبر داد و گفت: اما تا کنون هیچ بازخوردی از سوی دولت دریافت نکرده‌ایم.به عنوان انجمن تخصصی حاضر هستیم راهکارها را به دولت ارئه دهیم تا بازار آشفته خودرو از طریق رقابت حاصل از واردات به سامان رسیده و قیمت‌ها کاهش یابد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ