کد خبر: ۱۳۳۴۰۰
۱۱:۵ - ۱۳۹۸/۶/۲

واکنش ترامپ به تصمیم چین : تعرفه ۵۵۰ میلیارد دلار کالا ۵ درصد بیشتر می شود

واکنش ترامپ به تصمیم چین : تعرفه ۵۵۰ میلیارد دلار کالا ۵ درصد بیشتر می شود

ترامپ در واکنش به برنامه چین برای اعمال تعرفه جدید بر ۷۵ میلیارد دلار از محصولات آمریکایی از تصمیم به افزایش تعرفه ۵ درصدی برای ۵۵۰ میلیارد دلار کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ترامپ در چند رشته توئیت به شدت از اقدام چین در افزایش تعرفه بر 75 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا انتقاد و اعلام کرد: برای سال‌های متمادی چین و بسیاری از دیگر کشورها در تجارت و ربودن مالکیت معنوی و بسیاری از چیزهای دیگر از آمریکا بهره می‌بردند. آمریکا سالانه صدها میلیارد دلار در تجارت با چین و بدون هیچگونه چشم اندازی برای پایان یافتن از دست می‌داد.

وی افزود: به عنوان رئیس جمهور آمریکا اجازه نخواهم داد تجارت ناعادلانه با چین ادامه یابد. چین نباید تعرفه جدیدی بر 75 میلیارد دلار کالاهای آمریکایی اعمال کند. در واکنش به این اقدام از اول اکتبر (9 مهر) 250 میلیارد دلار کالاهایی چینی که با تعرفه 25 درصدی وارد آمریکا می‌شوند باید مالیات 30 درصدی دهند. به علاوه 300 میلیارد دلار کالاهای باقی مانده چینی که از اول ستپامبر (10 شهریور) قرار بود تعرفه 10 درصدی بدهند باید تعرفه 15 درصدی پرداخت کنند.

براساس این گزارش، چین قصد دارد در صورت عدم اصلاح اقدامات واشنگتن از اول سپتامبر و 15 دسامبر تعرفه‌های 5 و 10 درصدی بر 75 میلیارد دلار از محصولات آمریکایی و شامل کشاورزی، نفت ، هواپیماهای کوچک و خودرو  اعمال کند.

انتهای پیام


 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ