کد خبر: ۱۳۳۴۰۲
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۶/۲

آخرین وضعیت معاملات بازار فولاد آسیا و قیمت چند محصول

آخرین وضعیت معاملات بازار فولاد آسیا و قیمت چند محصول

آخرین وضعیت معاملات چند محصول فولادی در بازار آسیا با عدم تقاضا و کاهش قیمت ها همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فولاد ایران، یک هفته اخیر قیمت بیلت در بازار جنوب شرق آسیا با توجه به رکود بازار افت داشته است. بیلت هند ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر جنوب شرق آسیا است . محصول روسیه ۴۴۵ دلار اعلام شده و در این بین خریداران به‌دنبال بالاتر از ۴۴۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر نیستند . از این رو بازار در سکوت به سر می‌برد.

در این بین آخرین قیمت درخواستی خرید بیلت در بازار داخلی ترکیه ۴۱۵ دلار در هر تن درب کارخانه شنیده شده ولی کارخانه‌ها کمتر از ۴۲۰ دلار پیشنهاد نمی‌دهند. متوسط قیمت بازار داخلی از ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار به ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار هر تن درب کارخانه رسیده است.

از طرفی بیلت صادراتی ترکیه ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار هر تن فوب و در ثبات است. بازار مقاطع سی‌آی‌اس تحت فشار قیمت میلگرد و مفتول صادراتی سی‌آی‌اس اخیرا نزولی بود. کاهش تقاضا در ترکیه و افت قیمت عرضه کنندگان ترکیه‌ای بر بازار سی‌آی‌اس فشار آورده، چند محموله میلگرد سی‌آی‌اس اخیرا در ۴۴۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه به خاورمیانه فروخته شد. درحالی‌که پیشنهاد اولیه ۴۵۵ تا ۴۶۰ دلار بود.

قیمت‌های درخواستی پایین باعث شده اغلب عرضه کنندگان سی‌آی‌اس به‌دنبال پیشنهاد میلگرد در بازار صادرات نباشند و فعلا عقب نشسته اند. میلگرد صادراتی ترکیه نیز یک هفته اخیر در سکوت بوده که تحت‌تاثیر تعطیلات بود.

آخرین قیمت پیشنهادی ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار در هر تن فوب بوده که حدود ۵دلار افت قیمت هفتگی داشت. البته در این قیمت نیز خریداری پیدا نکرد و بازار در سکوت مطلق به سر می‌برد. فعالان بازار معتقدند شاید در ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار امکان معامله وجود داشته باشد. مفتول صادراتی ترکیه نیز ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار هر تن فوب و در ثبات است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ