کد خبر: ۱۳۳۴۵۶
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۶/۳

روش عرضه سهام ۶ پالایشگاه، ۴ بانک و خودروساز و ۶ شرکت تغییر می‌کند
معاون وزیر اقتصاد:

روش عرضه سهام ۶ پالایشگاه، ۴ بانک و خودروساز و ۶ شرکت تغییر می‌کند

معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به عدم اقبال بخش خصوصی از عرضه سهام 18 شرکت دولتی در بورس و فرابورس، روش‌های جدید برای واگذاری این شرکت ها دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی در مورد اینکه واگذاریو عرضه سهام شرکت‌های دولتی به روش بلوکی و نقدی خریدار ندارد به فارس گفت: با توجه به عدم اقبال بخش خصوصی از عرضه شرکت‌های دولتی در بورس و فرابورس، روش‌های جدیدی مدنظر است.

وی ادامه داد: سعی می‌ شود در هیات واگذاری از روش‌های متنوع‌ تری برای واگذاری باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های دولتی استفاده شود. از جمله این روش‌ها صندوق‌های قابل معامله بورسی موسوم به ETF ها است که شرکت‌های دولتی از آن طریق به بخش خصوصی واگذار شوند.

براساس این گزارش، طبق مصوبه هیات دولت ، قرار بوده و هست باقی مانده سهام دولت در 18 شرکت بزرگ از جمله 6 پالایشگاه، 2 بانک، 2 شرکت بیمه‌ای، 2 شرکت خودروسازی و شرکت‌های دیگر به ارزش کل 54 هزار میلیارد تومان از طریق بورس و فرابورس به قیمت تابلوی معاملات به علاوه 20 درصد (به خاطر سهام مدیریتی) واگذار شود اما تاکنون که 5 شرکت در بورس و فرابورس عرضه شده اند به فروش نرفته است .

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ