کد خبر: ۱۳۳۴۶۹
۰:۰ - ۱۳۹۸/۶/۴

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس با سهم ۱۰.۴ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت
در پایان پنجمین ماه از سال مشخص شد:

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس با سهم ۱۰.۴ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت

در پایان پنجمین ماه بیش از ۲۱.۵ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد و ۱۰ کارگزار برتر با انجام حدود ۴۸.۳۷ درصد از کل معاملات ، ۱۰.۴ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران با اتمام پنجمین ماه از سال، 98 روز کاری را سپری کرد و طی آن افزون بر 392 میلیارد سهم به ارزش بالغ بر 121.3 هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که طی تیر ماه بیش از 70 میلیارد سهم به ارزش 27.4 هزار میلیارد تومان در 22 روز کاری معامله شد که در مقایسه با معاملات مرداد با بیش از 64.1 میلیارد سهم به ارزش 21.5 هزار میلیارد تومان، حکایت از کاهش 8 و 21 درصدی حجم و ارزش معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، 10 کارگزار با سهم 48.37 درصدی بیش از 10.4 هزار میلیارد تومان را به نام خود کردند تا 11.1 هزار میلیارد تومان دیگر نصیب 97 کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین، سهم 13.10 درصدی معاملات مرداد را به خود اختصاص داد و کارگزاری صبا تامین نیز با سهم 9.62 درصدی در رتبه دوم ایستاد.

کارگزاری های آگاه، بانک پارسیان و فارابی هم به ترتیب با سهم 7.53 ،3.26 و 3.23 درصدی در رده های سوم، چهارم و پنجم ایستادند تا به این ترتیب از پله های اول تا پنجم در اختیار یک شرکت کارگزاری وابسته به بانک باشد.

در رده های بعدی هم کارگزاری های امین آوید، بانک پاسارگاد، مبین سرمایه، حافظ و تدبیرگران فردا با انجام 2.80، 2.65، 2.58، 2.08 و 1.52 درصدی معاملات بورس قرار گرفتند.

در انتهای این جدول 107 شرکتی هم 10 کارگزاری پارس نمودگر، شاخص سهام، ارزش آفرین الوند، راهبرد سرمایه گذاری ایران، آبتین استاک، دنیای نوین، جهان سهم، امید سهم، سهم یار و ایران سهم با سهم صفر تا 0.06 درصدی ایستاده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ