کد خبر: ۱۳۳۷۹۳
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۶/۱۳

تصمیم سخت اروپا در صورت عدم موافقت ترامپ با اعتبار 15 میلیاردی به ایران

تصمیم سخت اروپا در صورت عدم موافقت ترامپ با اعتبار 15 میلیاردی به ایران

بدون حمایت ترامپ از پیشنهاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری، معلوم نیست آیا بانک‌های اروپایی حاضر به پذیرش خطر تحریم‌های آمریکا خواهند شد یا خیر؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از نیویورک‌تایمز، مکرون و اروپا به دنبال راضی کردن ترامپ برای اعطای بسته اعتباری و اجازه فروش نفت به ایران هستند تا قادر به حفظ ایران در برجام زنده نگه داشتن آن باشند اما منطقی است که ترامپ با این کمک‌ها مخالفت کند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی وی اخیرا اعلام کرده با هرگونه توافقی مخالف است و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز فشار به ترامپ برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران بیشتر کرده و هفته پیش درباره مذاکره آمریکا و ایران گفت: چنین دیداری در این مقطع زمانی کاملا اشتباه است.

حال باید منتظر اجازه ترامپ برای اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری و اجازه فروش نفت ایران بود. بدون حمایت ترامپ، معلوم نیست آیا بانک‌های اروپایی خطر تحریم‌های ثانویه آمریکا را با ارائه اعتبار اسنادی به تهران می‌پذیرند یا خیر؟ شاید این خط اعتباری از طرف بانک‌های مرکزی کشور‌های اروپایی یا بانک مرکزی فرانسه به معنی تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه ایران باشد.

اگر مذاکره ایران و فرانسه موفقیت‌آمیز باشد و ترامپ با پیشنهادات فرانسه موافقت کند، تهران به محدودیت‌های برجام ،  پایبند خواهد ماند.

انتهای یپام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ