کد خبر: ۱۳۳۸۰۵
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۶/۱۴

رئیس مجمع تشخیص مصلحت از نامه‌ به آیت الله یزدی عذر‌خواهی کرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت از نامه‌ به آیت الله یزدی عذر‌خواهی کرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت در واکنش به نامه جمعی از اعضای این مجمع از نامه‌ به آیت الله یزدی عذر‌خواهی کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، متن کامل بیانیه صادق آملی لاریجانی در پاسخ به نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

ضمن تشکر از تذکرات برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینجانب ابائی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبان وی دچار لغزش می شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف. در جایی که گاه قلم بزرگان علم و تقوا طغیان می کند و بر قلم شان مطالبی جاری می شود که نباید، امکان چنین امری بر طلبه لاشئ ای چون این فقیر، چندان مستبعد نیست.

از نامه اینجانب دلسوزان بسیاری مکدر شدند در همین جا بر خود فرض می‌دانم که از محضر شریف همه آنان عذرخواهی کنم.

آیت الله یزدی منشا خدمات بسیاری در حوزه های علمیه بودند و سابقه مودت اینجانب با وی هم دیرینه. همه در یک صفیم و دشمن بی جهت خیال باطل تفرقه افکنی نکند، کدورت بین احبّاء عارضی است و انشاالله خداوند تبارک و تعالی همه کدورت ها را خواهد زدود و راه روشن را بر بندگان صادق خواهد نمود.

به گمان بنده همه این ها سهل است. آنچه مهم است نقشه های دشمن در تفرقه افکنی در میان مسئولان و ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم است . دشمن با اجیر کردن عده ای در خارج کشور و همراهی عده ای دیگر در داخل تلاش می کند با شایعه افکنی و دروغ پردازی به اهداف فوق برسد.

در همین راستا برخی سایت ها و کانال های اجاره ای، ادعا کردند اینجانب نامه ای گلایه آمیز به رهبری معظم نوشتم و از رهبر استجازه برای سفر به نجف اشرف کردم . این ادعا صدرصد کذب  است نه  نامه ای در کار بود و نه استجازه ای و تصویر نامه ای هم که منتشر کردند صدرصد جعلی بود و خط منتشره هم هیچ شباهتی به خط اینجانب ندارد. غرض آنان القاء یأس و  بی اعتمادی در مردم و ایجاد اختلاف در میان مسئولین و حتی القای شایعه اختلاف مسئولان با رهبری بود.

البته همه این ها خیالی باطل است. مردم بصیر تر از آن هستند که فریب این شایعات بی اساس را بخورند و مسئولان هم فهیم تر که این دروغ پردازی ها بتواند در صف آنان رخنه ایجاد کند.

اینجانب همراه میلیون ها مسلمان در سراسر جهان اسلام نه فقط اوامر رهبری را واجب الاتباع می دانیم بلکه از صمیم قلب وی را باور داریم، علم و تقوا و اخلاص و مجاهدت و تیز بینی و درایت و مدیریت فوق العاده و اوامر و توصیه های رهبر را نه فقط از باب الزام شرعی یا عقلی، بلکه با طوع و رغبت دنبال می کنیم. امروز مقاومت در جهان اسلام به یمن پایمردی و رهبری به قله های عزت رسیده  و این بر احدی پوشیده نیست. عزت ایران اسلامی و مقاومت مردم هم همینطور.

ان الذین امنو و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا  و این ها البته نکاتی نیست که امروز و در این ساعت عرض می کنم بلکه در طول سال های متمادی به کرات به مناسبت های مختلف بیان کردم. مقصود این است که دشمن بی جهت خود را مشغول کرده، کار او آب در هاون کوفتن است.

بوق های تبلیغاتی خارجی تلاش کردند از نامه اینجانب به آیت الله یزدی غایت سوءاستفاده را بکنند، تلاش کردند که القاء کنند آن نامه نوعی تعریض و گلایه از نهادهای مهم نظام چون شورای نگهبان و سپاه پاسداران و صداو سیما و غیره است. در حالی که واضح است نهادهایی که مایه افتخار متدینان و بلکه هر ایرانی است، نمی شود که مورد تعریض اینجانب قرار گیرند. سپاه پاسدارانی که مجاهدت ها و تلاش های یکایک آنان و به خصوص فرمانده هان آن مایه  مباهات هر ایرانی است، چگونه ممکن است  مورد تعریض مسئولی در این رده باشد. و همینطور شورای محترم نگهبان که عالی ترین مرجع در باب پاره ای تصمیمات مهم در مقام نظارت و در مقام تشخیص خلاف قانون اساسی و خلاف شرع در مصوبات مجلس است.

در مورد قوه قضاییه و برخورد های آن با فساد چه در داخل قوه وچه در خارج آن در نامه به روشنی سخن گفتم. مسلماً این جانب هیچ گاه از شخص یا گروه فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد و اقدامات بنده در طول ده سال خدمت در قوه قضاییه گواه این مطلب است. برخورد با فساد و رسیدگی عادلانه نسبت به مجرمان، وظیفه ذاتی دستگاه قضایی است که همه باید از آن حمایت کنند. گلایه بنده از اصل رسیدگی به فسادها نبود بلکه از پاره ای فضاسازی های رسانه ای و شایعات بی اساسی بود که متأسفانه توسط برخی دامن زده می شود.

آنچه دستگاه تبلیغاتی دشمن و برخی اذناب داخلی آنان بافتند سوء فهم و سوء برداشت و بلکه سوء استفاده مغرضانه آنان است.

گرچه می پذیرم که باید نامه با لحن درست تر  و دقت بیشتری نگاشته می شد تا جلوی این سوء استفاده ها گرفته شود. مقصود اینجانب از پاره ای گلایه ها تصورات و اقدامات غلط برخی افراد در برخی از این نهادها بود که امیدوارم با تدبیر صحیح مسئولان مرتفع شود.

در پایان بار دیگر از همه دلسوزانی که نامه اینجانب موجب کدورت خاطر آنها شده عذرخواهی می کنم و امیدوارم همه با اجتناب از حواشی و عوارض در صف واحد، برای رفع مشکلات مردم که حقیقتاً امروز کمر شکن است، تلاش کنیم که اگر با اخلاص در راه خدا گام برداریم نصرت خداوند قطعی است: ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم. و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین .

نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص به لاریجانی

بر اساس این گزارش، نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به آیت الله آملی لاریجانی به قرار زیر است:

با سلام و تحیّت، همان گونه که پس از انعکاس مجادلات انجام شده در رسانه ها در مورد آثار نامطلوب آن نکاتی به استحضار رسید، مطالب منتشر شده به نام آیت الله یزدی و بویژه پاسخ کتبی منتسب به جنابعالی، ضمن اینکه دوستان و دلباختگان انقلاب را شگفت زده و دل آزرده کرد دستاویزی برای سوء برداشت ها و شیطنت های دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی علیه انقلاب و دستاوردهای افتخارآمیز آن گردید .

با توجه به مقامات علمی و موضع گیری ها و سوابق مثبت شما در طول سال های خدمت در سنگر شورای محترم نگهبان و بویژه دستگاه قضایی و به لحاظ اهمیت و ضرورت وحدت و همدلی و وفاق بین مسئولان و نخبگان، حول محور ولایت و امامتِ رهبری فرزانه انقلاب و لزوم دادن پاسخ قاطع به یاوه سرایی ها، مشفقانه از جنابعالی استدعا می شود با تدبیر مناسب راه هرگونه برداشت منفی علیه نظام و ارکان عزت بخش آن و سوء استفاده دشمنان و بدخواهان را مسدود و آنان را مأیوس و نا امید ساخته و با این اقدام خداپسندانه موجبات سرور و خوشحالی ملت فداکار را فراهم سازید .

بدیهی است انقلاب اسلامی به برکت آرمان های حیاتی و در سایه رهبری حکیمانه و امام گونه رهبر معظم انقلاب و پیمان وثیق و مستحکم مردم عزیز با آرمان های انقلاب و شهیدان همچنان راه پر اقتدار را بیش از گذشته طی خواهد نمود و هر روز منشأ اقتدار و سرافرازی بیشتری خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ