کد خبر: ۱۳۴۸۸۸
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۶/۱۷

دیدار ترامپ و روحانی در زمان نزدیک و قبل از بازگشت آمریکا به برجام بعید است
رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت‌خارجه :

دیدار ترامپ و روحانی در زمان نزدیک و قبل از بازگشت آمریکا به برجام بعید است

رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت‌خارجه ایران ، دیدار ترامپ و روحانی در زمان نزدیک و پیش از بازگشت آمریکا به برجام را بعید دانست .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدکاظم سجادپور با اعلام اینکه تهران هرگز با دولتی که به تعهدات پایبند نیست، مذاکره نمی‌کند به الجزیره گفت: دیدار ترامپ و روحانی در زمان نزدیک و پیش از بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای بعید است و تنها برای عکس گرفتن نخواهد بود.

وی افزود: صحبت از موفقیت میانجی گری فرانسه هنوز زود است. چراکه مذاکرات همچنان ادامه دارد و ایران نمی‌تواند تسلیم تحریم‌ها شده و در عین حال به تعهدات پایبند بماند. علت بحران هم تصمیم ترامپ در خروج از برجام است.

این مقام مسئول ، برنامه‌های موشکی ایران را غیرقابل مذاکره دانست و دولت آمریکا را به تناقض‌گویی متهم کرد و افزود: آمریکایی‌ها می‌گویند برای تغییر نظام در ایران تلاش نمی‌کنند اما تحریم‌های شدیدی را اعمال کردند.

سجادپور ادامه داد : تنش‌زایی در منطقه به نفع نخست‌وزیر اسرائیل است . آنچه اخیرا بین اسرائیل و حزب‌الله جریان دارد به حوادث سال ۲۰۰۶ شباهتی ندارد و مشخص است که دولت اسرائیل از این تنش‌زایی برای تحقق اهداف داخلی که به انتخابات مربوط است، استفاده می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ