کد خبر: ۱۳۴۹۰۸
۱۵:۰ - ۱۳۹۸/۶/۱۹

دستورالعمل جدید اخذ مابه تفاوت نرخ ارز برای ترخیص کالاهای وارداتی اعلام شد
به ۲۷ بانک بورسی و دولتی:

دستورالعمل جدید اخذ مابه تفاوت نرخ ارز برای ترخیص کالاهای وارداتی اعلام شد

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات دستورالعمل جدید اخذ مابه التفاوت نرخ ارز از کالاهای وارداتی که گروه کالایی آنها از یک به ۲ تغییر کرده را به مدیریت امور بین الملل ۲۷ بانک اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات طی نامه ای به مدیریت امور بین الملل ۲۷ بانک اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبه های ۱۹ خرداد و ۹ تیرماه کارگروه تنظیم بازار، ساز و کار اخذ مابه‌التفاوت نرخ ارز بطور کلی برای کالاهایی که گروه کالایی آنها از گروه یک به دو تغییر می‌یابد به شرح ذیل مشخص شده است.

۱. در مواردی که گروه کالایی از ۱۸ خرداد ماه از گروه ۱ به ۲ تغییر یافته و تامین ارز بابت کالاهای مربوط به نرخ رسمی انجام پذیرفته، مقتضی است با اخذ نامه از وارد کننده مبنی بر پذیرش پرداخت مابه تفاوت نرخ ارز مربوطه به صورت علی الحساب معادل ۴۸۰۰ تومان به ازای هر دلار بر مبنای نرخ روز تامین ارز محاسبه و با رعایت سایر مقررات نسبت به صدور اعلامیه تامین ارز به عنوان گمرک( مجوز ترخیص کالا) اقدام کنند.

پرداخت مابه تفاوت مذکور حداکثر ظرف مهلت ۶ ماه از تاریخ ترخیص به آن بانک جهت واریز به حساب به پیوست نامه ۱۳ مرداد بانک مرکزی در خصوص ساز و کار اخذ مابه تفاوت نرخ ارز برای کالاهایی که گروه کالایی آنها از یک به دو تغییر می یابد ارسال می شود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ