کد خبر: ۱۳۴۹۱۰
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۶/۱۹

گزارش آژانس انرژی اتمی از سفر مدیر کل موقت به ایران

گزارش آژانس انرژی اتمی از سفر مدیر کل موقت به ایران

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دیدار با مقامات ایرانی بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در خصوص اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی گزارشی در خصوص سفر کرنل فروتا مدیرکل موقت آژانس به ایران اعلام کرد: فروتا 17 شهریور ماه به ایران سفر کرد و با علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و دیگر مقامات ارشد دیدار و گفت‌وگو کرد.

بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده و بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

آژانس در خصوص دیدارهای مدیرکل موقت آژانس با مقامات ایرانی گفت: فروتا اعلام کرده فعالیت‌های پادمانی آژانس به صورت بی‌طرفانه، مستقل و عینی و طبق اقدامات پادمانی در حال انجام است.اینگونه تعاملات نیازمند همکاری کامل و به موقع ایران است.

بحث‌ها شامل راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق برجام شده و در این خصوص، فروتا در جریان فعالیت‌های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژ قرار گرفته است. وی گزارشی را در این خصوص در اختیار شورای حکام آژانس قرار خواهد داد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ