کد خبر: ۱۳۴۹۳۴
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۶/۲۰

بزرگ‌ترین بانک آمریکا برای توییت‌های ترامپ شاخص تعریف کرد : Volfefe

بزرگ‌ترین بانک آمریکا برای توییت‌های ترامپ شاخص تعریف کرد : Volfefe

بزرگ‌ترین بانک آمریکا به دلیل اثر مستقیم ۱۴۶ پیام تویئتری ترامپ بر بازارهای مالی مخصوصا" بازار اوراق قرضه، شاخص جدیدی به نام Volfefe را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک جی‌پی مورگان بزرگ‌ترین بانک آمریکا شاخص جدیدی به نام Volfefe رونمایی کرد که به بررسی آثار توییت‌های ترامپ بر حوزه پولی و تجاری می‌پردازد. کلیدواژه‌های مورد استفاده ترامپ در این زمینه شامل چین، میلیارد و محصولات هستند.

این شاخص جدید برگرفته از لغت ناشناس covfefe است که ترامپ یک بار در توییتر از آن استفاده کرد و از مخاطبان خواست تا معنای آن را بیابند.

ترامپ از زمان روی کار آمدن ، چند هزار توییت داشته که ۱۴۶ مورد مستقیما منجر به واکنش بازارها مخصوصا" بازار اوراق قرضه شده است.

ترامپ که در توییتر ۶۴ میلیون دنبال‌کننده دارد و به‌طور متوسط روزانه ۱۰ توییت منتشر می‌کند که بیشتر آنها بین ساعت ۱۴ تا یک بامداد بوده و در بسیاری از موارد حملات ناگهانی به بانک مرکزی آمریکا یا چین ، باعث تغییر مسیر بازارها شده است. به طور مثال ماه گذشته و تنها ساعتی پس از بازگشت هیات مذاکره‌کننده آمریکا از شانگ های، وی توییت کرد تصمیم دارد تعرفه بر واردات برخی محصولات چینی را افزایش دهد و با این کار باعث ریزش کم سابقه بورس وال‌استریت شد.

ساویتا سوبریمانیان تحلیلگر بازار سهام در یادداشتی اعلام کرد: توییت‌های ترامپ، مذاکرات تجاری، کمپین‌های سیاسی و مسائل مختلف از چین گرفته تا فدرال رزرو و مسائل مالیاتی را شامل می‌شود و پیامدهای زیادی دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های دوران ریاست جمهوری ترامپ، حملات وی به رئیس بانک مرکزی آمریکا است. در تازه ترین واکنش‌ها این بار رئیس بانک مرکزی آمریکا برای ترامپ خط و نشان کشیده و گفت به هیچ کس اجازه نخواهد داد در کار بانک مرکزی دخالت کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ