کد خبر: ۱۳۴۹۳۷
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۶/۲۰

دلایل عدم تمایل مردم به حضور در بورس از زبان کارگزار سابق و نماینده مجلس

دلایل عدم تمایل مردم به حضور در بورس از زبان کارگزار سابق و نماینده مجلس

کارگزار سابق بورس و نماینده مجلس فعلی ، دلایل عدم تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت ها و بازار سرمایه را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد حسن نژاد که قبل از حضور در مجلس نهم و دهم ، مدیرعامل کارگزاری رضوی و از فعالان بازار سرمایه بود، درباره راهکارهای سوق دادن نقدینگی جامعه به بورس به خانه ملت گفت: از یک سو نقدینگی را نمی‌توان به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق داد و از سوی دیگر ، نقدینگی صوری و کاغذی هم مانع سرمایه گذاری در بورس است.

وی افزود: پول سفته بازی که موجب تورم  می‌شود به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق پیدا نمی‌کند. در واقع فردی که می‌تواند یک روزه از بازار سکه 10 درصد سود به دست آورد تمایلی ندارد سرمایه را به راه اندازی کارخانه اختصاص دهد. افراد ترجیح می‌دهند سرمایه را در بانک سپرده‌گذاری کنند تا در شرایطی که بازار نابسامان شد به سراغ خرید و فروش روند. به همین دلیل درصد ناچیزی از سرمایه مردم وارد بورس می شود.

حسن نژاد با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند رونق اقتصادی جامعه را به دنبال داشته باشد، گفت: سرمایه‌گذاری در بورس به کنترل نقدینگی در جامعه و حتی به استفاده بهینه از پس اندازهای خرد کمک می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ