کد خبر: ۱۳۵۰۰۹
۰:۰ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

حذف مظنه‌ها در بازار پایه فرابورس اشکال شرعی ندارد / اصلاحات شورای عالی بورس
رئیس کمیته فقهی سازمان بورس:

حذف مظنه‌ها در بازار پایه فرابورس اشکال شرعی ندارد / اصلاحات شورای عالی بورس

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس در آستانه بازگشایی نمادها در بازار پایه از نبود اشکال شرعی حذف مظنه‌ها و اعمال اصلاحاتی ۶ ماه بعد از اجرای دستورالعمل جدید خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا مصباحی مقدم درباره حذف مظنه‌ها از سفارش‌های خرید و فروش بازار پایه به ایسنا گفت: این موضوع را بررسی کرده و نتیجه این است که حذف مظنه‌ها به معنی حذف قیمت‌ها نیست و از نظر شرعی هیچ مشکلی ندارد. به معاملا بازار پایه اشکال شرعی وارد نیست. چون مهم این است که هنگام معامله ، طرفین از قیمت با خبر باشند و این اتفاق در بازار پایه صورت می‌گیرد. اطلاعات سایر معامله‌گران را امکان دارد فرد نداند که این ضرری به معامله نمی‌زند.

وی افزود: اما با اینکه اعلام شد حذف مظنه‌ها از نظر شرعی مشکل ندارد به دلیل انتقادهایی که برخی به این دستورالعمل داشتند در نهایت این قانون بار دیگر در شورای عالی بورس به بحث و بررسی گذاشته شد و کانون نهادهای سرمایه گذاری و کانون کارگزارن به این موضوع ورود کردند و با برگزاری چندین جلسه در نهایت شورای عالی بورس، اصلاحاتی اعمال شد که از جمله این اصلاحات این بود که مظنه ها تا شش ماه بعد از اجرای دستورالعمل از روی تابلوی بازار پایه برداشته شود.

بنابراین گزارش، از ۱۳ شهریور نمادهای بازار پایه متوقف شده و قرار است فردا دوشنبه ۲۵ شهریور بازگشایی شود و معامله‌گران با قوانین جدید به داد و ستد در این بازارها بپردازند.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ