کد خبر: ۱۳۵۰۳۹
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

دو اختیار برای دارندگان سهام عدالت : ETF یا سهام شرکت‌ها
رییس سازمان بورس اعلام کرد:

دو اختیار برای دارندگان سهام عدالت : ETF یا سهام شرکت‌ها

رییس سازمان بورس با بیان اینکه لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است، گفت: این لایحه اختیار را به دارندگان سهام عدالت می‌دهد که در قالب ETF یا سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی درباره آخرین وضعیت ورود سهام عدالت به بازار سرمایه و روند لایحه آن در مجلس به ایلنا گفت: لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است و نظرات و پیشنهادات دو سازمان بورس و خصوصی‌سازی ارایه شده و ممکن است سازمان خصوصی‌سازی نظرات تکمیلی اضافه کند.

وی ادامه داد: با در دستور کار قرار گرفتن بررسی این لایحه در مجلس ، امید می رود مراحل تصویب را پشت سر بگذارد. نسخه نهایی لایحه هر دو اختیار را به دارندگان سهام عدالت می‌دهد که در قالب ETF (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس ) یا در قالب سهام هر یک از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، فعالیت کنند و مالک شوند.

محمدی گفت: بخشی از پیشنهادات این است که امکاناتی در شهرستان‌ها وجود داشته باشد تا مردم بتوانند خرید و فروش سهام را انجام دهند یا اینکه شعب بانک‌ها در این حوزه به کمک مردم بیایند.  این سهام قبلا قیمت‌گذاری و به سهام عدالت منتقل شده است. بدهی مشمولان سهام عدالت هم به دولت هم پرداخت شده و سهمی است که در بازار قیمت دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» fakhradinabdullah | ساعت ۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۶/۲۵
0
0
پاسخ
بنظربنده ازطریق بانک بهترین گزینه است
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ