کد خبر: ۱۳۵۰۴۰
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

پیش بینی محدود شدن صادرات ۸.۵ میلیون تنی فولاد به دو دلیل
عضو هیئت مدیره انجمن اعلام کرد :

پیش بینی محدود شدن صادرات ۸.۵ میلیون تنی فولاد به دو دلیل

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد گفت: در برابر امکان صادرات ۱۲ تا ۱۳ میلیون تنی فولاد در سال جاری به تحریم‌ها و سیاست‌های وزارت صنعت به ۸.۵ میلیون تن محدود خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا شهرستانی با اشاره به میزان تولید فولاد در کشور به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: صادرات راهکاری مناسب برای رونق تولید است که برای دولت و تولیدکننده منفعت‌های زیادی دارد و جایگزینی مناسب برای تامین ارز است. اینگونه تحریم تاثیری نخواهد گذاشت.

وی افزود: سال گذشته حدود ۲۵ میلیون تن فولاد تولید و حدود ۸.۵ میلیون تن صادر شد. سال جاری هم در برابر تولید ۲۸ میلیون تن ، امکان صادرات ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن وجود دارد اما با توجه به تحریم‌ها و سیاست‌های وزارت صنعت برای کنترل بازار داخل از این مقدار کم و به ۸.۵ میلیون تن محدود خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه ادامه داد: قیمت سنگ آهن و آهن اسفنجی ، قطعات و مواد یدکی مثل الکترود و آلیاژ‌ها به دلیل وجود تحریم‌ها افزایش یافته و با توجه به تحریم‌ها ، اکثر فولاد سازان شرایط کار یکسانی دارند.

به گفته شهرستانی، سال گذشته یک میلیون تن فولاد قاچاق شده و در صورت عدم حل مشکلات صادرات این رقم در سال جاری بیشتر خواهد شد .

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ