کد خبر: ۱۳۵۰۵۲
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۶/۲۴

اروپا ۱۵ میلیارد دلار به صندوق اینستکس واریز می‌کند / بهبود وضعیت ایران
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اروپا ۱۵ میلیارد دلار به صندوق اینستکس واریز می‌کند / بهبود وضعیت ایران

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با مذاکرات صورت گرفته بنا شد اروپایی‌ها ۱۵میلیارد دلار در سه قسط به عنوان مبلغ پیش فروش نفت ایران به صندوق اینستکس واریز ‌کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، مجتبی ذوالنور در نشست شورای اداری استان قم گفت: مقام معظم رهبری به دفعات تاکید کردند دل به مذاکره با اروپایی‌ها نبندید و امور را موکول به مذاکره نکنید ولی مذاکره را ادامه بدهید.

وی افزود: با مذاکرات صورت گرفته بنا شد اروپایی‌ها در سه قسط ۱۵میلیارد دلار به صندوق اینستکس و به عنوان مبلغ پیش فروش نفت ایران واریز ‌کنند. البته این موضوع قابل پذیرش نیست و برای این موضوع برجام را امضا نکردیم. بنا بود تمام شرایط عادی‌سازی و تحریم‌ها رفع شود. اگر این موضوع را قبول کنیم یعنی به آن بسنده کردیم ولی در تلاش هستیم تا حق ایران را دریافت کنیم.

این نماینده مجلس گفت: بعد خروج ترامپ از برجام، ایران یک سال مدارا کرد و تذکر داد و بعد از حدود یک سال کاهش تعهدات برجامی را آغاز کرد. اروپایی‌ها به آمریکایی‌ها اعلام کردند با مرزهای ایران و منطقه هزاران کیلومتر فاصله دارید ولی اروپا در تیررس موشک‌های ایران است که باید ملاحظاتی در این خصوص صورت گیرد. به همین دلیل نقش پلیس خوب و بد را بازی می‌کنند و به دنبال ادامه برجام با هزینه اندک هستند.

به گفته ذوالنور ، با اتفاقات اخیر ، وضعیت ایران در آینده بهتر خواهد شد .

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ