کد خبر: ۱۳۵۱۰۳
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۶/۲۶

افزایش هزینه ها و قیمت تمام شده ۳۶ و ۵۰ درصدی شرکت های یک صنعت بورسی

افزایش هزینه ها و قیمت تمام شده ۳۶ و ۵۰ درصدی شرکت های یک صنعت بورسی

مدیرعامل شرکت بورسی گفت: قیمت دستوری و غیرمعقول تایر، افزایش هزینه ۳۶ درصدی هزینه‌ها و و رشد ۵۰ درصدی قیمت تمام شده، باعث کاهش تمایل سرمایه‌گذاران به توسعه این صنعت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسکندر ستوده مدیرعامل شرکت یزدتایر درباره وضعیت گذشته و حال صنعت تایر با اشاره به آمارهای متفاوت جهانی از نیازهای ایران به دنیای اقتصاد گفت: نیاز سالانه تایرهای سواری حدود ۲۵ میلیون حلقه بوده که ۱۷ میلیون در داخل تولید و باقی وارداتی است. همچنین نیاز تایرهای کامیونی و اتوبوسی ، دو میلیون حلقه بوده که حدود ۵۰ درصد در داخل تولید و ۵۰ درصد دیگر وارد می‌شود.

وی افزود: صنعت تایر از صنایع راهبردی بوده که با حضور۱۰ واحد شرکت ، دارای رتبه مناسبی در کشورهای منطقه است و با هدف کاهش واردات ، لازم است برای تشویق و توسعه تولید ، گام هایی برداشته شود.

این مقام مسئول ادامه داد: صنعت تایر سال گذشته با مشکلات فراوانی از جمله افزایش قیمت مواد اولیه مواجه بود و قادر به تولید ۲۴۷ هزار و ۱۵۱ تن  و حدود ۴۰ میلیون حلقه در اندازه‌های مختلف شد که با کاهش ۴ و ۶ درصدی از نظر وزن و حلقه همراه  است .

ستوده افزود: قیمت دستوری و غیرمعقول تایرهای تولید داخل از یک سو و افزایش ۳۶ درصدی هزینه‌های دستمزد تولید، افزایش قیمت مواد اولیه ، باعث کاهش تمایل سرمایه‌گذاران به توسعه این صنعت و افزایش قیمت تمام شده تایر تا حدود ۵۰ درصدی شده است. در این میان تلاش شرکت ها برای دریافت مجوز افزایش قیمت ، تنها منجر به افزایش ۲۲ درصدی قیمت شده است.

وی انباشت مطالبات تایرسازان از خودروسازان ، کمبود نقدینگی و افزایش هزینه‌ها ، عدم حمایت بانک‌ها ، عدم تامین ارز برای خرید مواد اولیه، نحوه برخورد سازمان‌های مالیاتی و سایر ارگان‌ها و تغییر دستورالعمل‌ها را از دیگر مشکلات صنعت تایر معرفی کرد و گفت: متاسفانه با وجود تلاش فراوان تولیدکنندگان به منظور شناسایی و بازاریابی در کشورهای هدف بعد از قانون منع صادرات تایر، تمام هزینه‌های صرف‌شده بر باد رفت.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ