کد خبر: ۱۳۵۱۱۸
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۶/۲۶

مدیر معروف و رئیس پژوهشکده بانک مرکزی محاکمه شد / خیانت در دو بانک بورسی
امروز :

مدیر معروف و رئیس پژوهشکده بانک مرکزی محاکمه شد / خیانت در دو بانک بورسی

دادگاه رسیدگی اتهامات مدیر معروف بانکی و رئیس پژوهشکده بانک مرکزی و هشت متهم دیگر به دلیل خیانت در وجوه دو بانک بورسی بزگرار شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و هشت متهم دیگر دایر بر اخلال در نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان امروز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی موحد آغاز شد.

قاضی موحد در ابتدای جلسه علی دیواندری، مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، مهدی فلاحتیان، حسین ابوالحسنی، اسماعیل احدی، سمانه آ‌شتیانی و وحید نمازی را از متهمان این پرونده اعلام کرد و گفت: سعادتی، باختری و آشتیانی متواری هستند و سایر متهمین به همراه وکلا حضور دارند.

رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان تهران در قرائت کیفرخواست گفت: در شرایطی که مسئولان عالی نظام و ملت در برابر تحریم‌ها مقاومت می‌کردند اشخاصی بر اساس اعطای مجوز، مسئولیت خطیر در بانک را بر عهده داشتند و موظف بودند در جهت محصولات صادراتی اقدامات متناسبی را انجام بدهند اما با سوء استفاده از اختیارات و سوءمدیریت باعث سوء جریان کار شده و از اموال برای خود و دیگران تحصیل کرده‌اند.

وی افزود: فساد رخ داده در خرید و فروش کشتی پرداخت وجوه به مهدی فلاحتیان، واگذاری نفت خام به رحمت الله باختری ،تحصیل مال نامشروع و موضوع سفرهای محرمانه در کنار قاچاق حرفه ای ارز به ترکیه از جمله اتهامات این پرونده است. علی دیواندری فرزند محمد آزاد به لحاظ تودیع وثیقه 46 ساله استاد دانشگاه به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سرکردگی شبکه یک کلاهبرداری و خیانت در امانت به بانک ملت و پارسیان به مبلغ ١6 هزار دلار و مشارکت قاچاق حرفه ای ارز به مبلغ 500 هزار یورو متهم است.

این نماینده ادامه داد: مجید سعادتی فرزند علی 51 ساله متواری به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه یک کلاهبرداری و خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع به میزان 300 هزار درهم و تحصیل 21.5 میلیون دلار در ازای مابه تفاوت ارزی از فروش فرآورده‌های نفتی با مشارکت باختری، همکاری با متهم مختاری در خرید و فروش کشتی به میزان 36 میلیون دلار و قاچاق ارز به ترکیه متهم است.

امیرقهرمانی گفت: بهروز مختاری فرزند غلامعلی بازداشت از لحاظ عجز از تودیع وثیقه به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه کلاهبرداری و تحصیل 36 میلیون دلار از بانک پارسیان با مشارکت سعادتی متهم است.رحمت الله باختری متواری فرزند موسی اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی دارد اما عضویت در شبکه کلاهبرداری تحصیل مال نامشروع به مبلغ 21.2 میلیون دلار ، همکاری با مجید سعادتی برای فروش نفت به میزان 32.1 میلیون دلار را نیز در پرونده دارد.

وی گفت: مهدی فلاحتیان فرزند اصغر بازداشت به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به اتهام مشارکت در اخلال و به نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه فساد و تحصیل مال نامشروع به میزان 389.1 میلیون درهم از بانک ملت و تحصیل مال نامشروع از بانک پارسیان به میزان 220 میلیون درهم که 9.6 میلیون دلار آن هنوز در بدهی بانک پارسیان است، متهم است.

امیرقهرمانی افزود: حسین ابوالحسنی فرزند علی اکبر آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام مشارکت عمده در اخلال در نظام اقتصادی و عضویت در شبکه کلاهبرداری، اسماعیل احدی فرزند صفی‌الله آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام مشارکت عمده در نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه فساد، سمانه حضرتی آشتیانی فرزند هاشم کارمند سابق بانک ملت متواری به اتهام مشارکت عمده در نظام اقتصادی و عضویت در شبکه کلاهبرداری و وحید نمازی فرزند غلامعلی آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام مشارکت عمده در اخلال در نظام اقتصادی با عضویت در شبکه کلاهبرداری متهم هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ