کد خبر: ۱۳۵۱۵۸
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۶/۲۷

رئیس جدید بانک مرکزی اروپا انتخاب شد/ لاگارد اولین رئیس زن

رئیس جدید بانک مرکزی اروپا انتخاب شد/ لاگارد اولین رئیس زن

مجلس اروپا ، رئیس سابق صندوق بین‌المللی پول را به عنوان اولین رئیس زن بانک مرکزی اروپا انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از راشا تودی، مجلس اروپا کریستین لاگارد را بدون هیچ رقیبی با کسب 394 رای موافق، 206 رای مخالف و 49 ممتنع به عنوان اولین رئیس زن بانک مرکزی اروپا انتخاب کرد.

ولی همه از انتخاب وی خوشحال نبودند. اعضای مجلس اروپا با کنایه اشاره کردند این نتیجه تعجب آور نبوده چون هیچ رقیب دیگری برای لاگارد وجود نداشت.  سایر اعضا گفتند وی حتی زحمت رفتن به جلسه را هم به خود نداده است.

قابل توجه است که مجلس اروپا تنها یک نظر غیر الزام آور می دهد که آیا شخصی برای این نقش مناسب است یا نه. انتصاب لاگارد به این سمت قرار است در اجلاس شورای اروپا که در اکتبر برگزار می‌شود توسط رهبران اتحادیه اروپا رسمی می شود. این کار چند روز قبل از کناره گیری ماریو دراگی رئیس فعلی بانک مرکزی اروپا انجام می شود.

اگر انتصاب لاگارد تایید شود، دوره 8 ساله وی به عنوان رئیس یکی از قدرتمندترین موسسات مالی دنیا در اول نوامبر آغاز می شود. لاگارد اولین زنی بود که  از گروه جی7 به عنوان وزیر دارایی خدمت کرد و بعد اولین زنی شد که ریاست صندوق بین المللی پول را در 2011 بر عهده گرفت.وی پیشتر از ریاست صندوق بین‌المللی پول استعفا داد تا بتواند نامزد سمت ریاست بانک مرکزی اروپا شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ