کد خبر: ۱۳۶۱۸۳
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۶/۲۸

اخبار مثبت ایران خودرو و قطعه سازان با دریافت مطالبات و بازنگری در قراردادها
دبیر انجمن سازندگان قطعات خبر داد :

اخبار مثبت ایران خودرو و قطعه سازان با دریافت مطالبات و بازنگری در قراردادها

دبیر انجمن سازندگان قطعات با اعلام ریوداد مثبت ایران خودرو و قطعه سازان از دریافت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان توسط ایران‌ خودرو و بازنگری بخش مهمی از قراردادها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مازیار بیگلو‌ درباره دیدار اعضای دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با مدیرعامل ایران‌خودرو به دنیای اقتصاد گفت: حرکت مثبتی که فرشاد مقیمی مدیرعامل جدید ایران‌خودرو ، تکمیل خودروهای ناقص باقی‌مانده در کف کارخانه است.

وی افزود: در تعطیلات هفته گذشته ۷ هزار دستگاه خودرو و در تعطیلات پیش از آن بیش از ۲۰ هزار خودروی ناقص ایران‌خودرو تکمیل شدند. این مهم، علاوه‌بر اثربخشی مثبت در سطح جامعه ،منجر به تزریق نقدینگی در چرخه تولید زنجیره خودروسازی خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد:‌ برای تکمیل کمتر از ۶۰ هزار دستگاه خودروی ناقص باقی‌مانده ایران‌خودرو، علاوه‌بر فروش اموال غیرتولیدی این شرکت و همچنین بازگشت پول خودروهای تکمیل شده به چرخه، بانک مرکزی نیز باید با تزریق نقدینگی وارد عمل شود تا تولیدات ادامه یابد.

بیگلو‌ گفت: مقیمی ضمن تعاملاتی با بانک مرکزی و بانک‌های عامل از آغاز روند تزریق نقدینگی به این شرکت خبر داده و اعلام کرده تا حدود چهار هفته آینده این روند بهبود خواهد یافت و قطعه‌سازان می‌توانند بخشی از مطالبات را دریافت کنند.

وی از دستور مقیمی به ساپکو برای بازنگری قراردادهای قطعه‌سازان خبر داد و افزود: مهم‌ترین موضوع در بازنگری قراردادها، تغییر نرخ ارز از ۸۵۰۰ تومان به نرخ روز است و بر این اساس، قطعه‌سازانی که با ایران‌خودرو کار می‌کنند، می‌توانند به ساپکو مراجعه کنند.

بیگلو‌ ادامه داد: این دو اتفاق یعنی تزریق نقدینگی و به‌روز شدن قیمت قراردادها، جهش مناسبی را در تولیدات ایران خودرو به همراه خواهد داشت.‌ در حال‌حاضر مجموع مطالبات زنجیره تامین خودروسازان به ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ