کد خبر: ۱۳۶۱۸۷
۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۶/۲۹

بانک مرکزی آمریکا بازهم نرخ بهره را کم کرد / این بار 0.25 درصد

بانک مرکزی آمریکا بازهم نرخ بهره را کم کرد / این بار 0.25 درصد

بانک مرکزی آمریکا برای دومین بار در سال میلادی جاری با کاهش مجدد نرخ بهره موافقت کرد و این متغیر را 0.25 درصد دیگر کم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، همان طور که انتظار می‌رفت بانک مرکزی با کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره موافقت کرد تا دومین کاهش در سال جاری نیز به ثبت برسد. با این حال اعضای هیات مدیره بانک مرکزی در این خصوص با هم هم نظر نبودند به گونه‌ای که 3 نفر از 10 عضو هیات مدیره فدرال رزرو به این کاهش رای منفی دادند.

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت: سیاست‌گذاران، انتظار وقوع رکود در اقتصاد آمریکا را ندارند اما نگرانی از پیامدهای جنگ تجاری با چین می‌تواند منجر به افزایش نا اطمینانی نسبت به شرایط اقتصادی شود.

وی با اشاره به تضعیف صادرات و فعالیت های تجاری در آمریکا افزود: فدرال رزرو در زمان مناسب از ابزارها برای کنترل و مدیریت اوضاع استفاده خواهد کرد.

با این تصمیم بانک مرکزی واشنگتن، نرخ بهره در آمریکا به 1.75 درصد رسید که هنوز فاصله زیادی با نرخ بهره در اروپا و ژاپن دارد. بانک مرکزی اروپا هفته گذشته نرخ بهره را به منفی 0.5 درصد کاهش داد که پایین ترین نرخ بهره ثبت شده در تاریخ منطقه یورو محسوب می شود.

بانک مرکزی در پیش‌بینی جدید از رشد اقتصادی آمریکا اعلام کرد: رشد بزرگ ترین اقتصاد جهان در سال جاری احتمالا 2 درصد خواهد بود.

دایان سونک کارشناس بازار در موسسه گرنت تورنتون گفت: پاول سعی کرد وعده ای برای تداوم روند نزولی نرخ بهره ندهد و پاسخ مشخصی به سوالات در خصوص مسیر آینده نداد اما احتمالا پیامدهای خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا بر بازارهای مالی جهان، فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد یک بار دیگر نیز نرخ بهره را کاهش دهد.

وی افزود: در صورتی که جنگ تجاری با چین تشدید شود، فدرال رزرو احتمالا مجبور خواهد شد تا برای حمایت و تقویت رشد اقتصادی، سیاست پولی تهاجمی تری را انتخاب کند چرا که این نهاد ابزارهای نیرومندی برای مقابله با ریسک های موجود دارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ