کد خبر: ۱۳۶۱۹۱
۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۶/۲۹

جزییات حذف یارانه 600 هزار نفر اعلام شد/ مردم نگران ضایع شدن حق نباشند

جزییات حذف یارانه 600 هزار نفر اعلام شد/ مردم نگران ضایع شدن حق نباشند

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ گفت: یارانه نقدی 600 هزار نفر پردرآمد در دوره شهریور حذف شد و مردم نگران ضایع شدن حق نباشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین میرزایی گفت: بنابر تکلیف مجلس به دولت در قانون بودجه سال جاری، قرار است سه دهک پردرآمد از دریافت یارانه نقدی حذف شوند که در دوره شهریور برای 200 هزار خانوار پردرآمدو شامل حدود 600 هزار نفر، یارانه نقدی حذف شد. حساسیت دولت بر این است که حقی از کسی ضایع نشود و سنجش و تخمین توان مالی افراد با دقت بسیار انجام شود.

وی افزود: شیوه اجرایی برای حذف یارانه نقدی خانواده‌های پردرآمد مبتنی بر اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های مختلف است یعنی افراد برای خرید و یا فروش خودرو به جا‌های مختلف مراجعه کردند، تملک یک خانه به نام آنها است، شغل و درآمدی دارند و یا جایی اظهارنامه مالیاتی از آن‌ها ثبت شده است. در کل در هر جا اطلاعات افراد متصل به کد ملی آن‌ها جمع‌‌آوری و براساس آن وضع مالی افراد سنجیده شده و افرادی که توان مالی بیشتری داشتند و جزو سه دهک بالا بودند شناسایی شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: از شنبه برای سرپرستان خانوار‌هایی که یارانه نقدی آن‌ها در این مرحله قطع شده پیامکی با عنوان خانوار شما مشمول حذف دریافت یارانه نقدی است، ارسال می‌شود که به جای سرشماره، عبارت یارانه در آن قید شده است.

میرزایی گفت: سرپرستان خانوار در صورت داشتن اعتراض می‌توانند پس از دریافت این پیامک به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و پیامک را ارائه کنند. البته در مراجعه حضوری باید یکی از کارت‌های شناسایی معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و یا گواهینامه برای احراز هویت همراه داشته باشند.

وی افزود: در دفتر پیشخوان خدمات دولت از سرپرستان خانواری که به حذف یارانه نقدی معترض هستند اجازه کتبی گرفته خواهد شد که دولت اختیار دارد به حساب‌های بانکی آن‌ها دسترسی داشته باشد تا مبتنی بر تراکنش‌های بانکی بتوان دقت تشخیص اولیه در توان مالی افراد را افزایش داد و تصمیم گرفت که آیا این فرد مشمول دریافت یارانه هست یا خیر.

این مقام مسئول ادامه داد: در دفاتر پیشخوان دولت کد رهگیری برای سرپرستان خانوار معترض به حذف دریافت یارانه نقدی پیامک خواهد شد که این افراد می‌توانند با استفاده از کد ملی و کد رهگیری پیامک شده به سامانه yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه کنند و اطلاعات بانکی خود را ببینند اگر دوباره اعتراض داشتند می‌توانند به صورت نظام مند اعتراض را ثبت کنند البته تا دو ماه پس از ثبت اعتراض، نتیجه از طریق همان شماره پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: افراد دقت کنند شماره همراهی که در دفاتر پیشخوان دولت ارائه می‌کنند باید به نام سرپرست خانوار باشد زیرا پس از ثبت، همه فرآیند اطلاع رسانی از طریق همین شماره همراه صورت خواهد گرفت.

میرزایی افزود: مردم نگران نباشند، قرار نیست در فرآیند تشخیص حقی از کسی ضایع شود زیرا این اطلاعاتی بود که در اختیار قرار گرفت و حق اعتراض به نتیجه این اطلاعات نیز محفوظ است. البته فرآیند اعتراض فقط در دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود و هیچ مراجعه حضوری برای اعتراض پیش بینی نشده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ