کد خبر: ۱۳۶۲۳۷
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۶/۳۰

ارزش معاملات آتی زیره و زعفران در بورس کالا به ۷۰۰ میلیارد تومان رسید
با انعقاد ۴۰۷ هزار قرارداد:

ارزش معاملات آتی زیره و زعفران در بورس کالا به ۷۰۰ میلیارد تومان رسید

در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالا معامله گران بیش از ۴۰۷ هزار قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را به ارزش ۷۱۹.۳ میلیارد تومان منعقد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالا، معامله گران تعداد ۴۰۷ هزار و ۸۴۰ قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را به ارزشی بیش از ۷۱۹.۳ میلیارد تومان منعقد کردند که آمارها حاکی از آن است حجم و ارزش قراردادها با رشد ۹۸ و ۱۴۵ درصدی نسبت به هفته پیش از آن همراه شده است.

معامله گران در حالی این تعداد قرارداد را در هفت سررسید معاملاتی فعال در بازار منعقد کردند که در بازه زمانی مذکور بیش از ۱۹۱.۴ هزار قرارداد آتی زعفران نگین با دوره تحویل آبان ۹۸ منعقد شد و ارزش این معاملات به حدود ۱۷۴.۳ میلیارد تومان رسید. در قرارداد مذکور حجم و ارزش معاملات بصورت مشابه رشد ۱۰۱ درصدی را تجربه کردند.

همچنین تعداد ۱۴.۶ هزار قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل در پایان شهریور ماه منعقد شد و ارزش ۱۲.۸ میلیارد تومان به ثبت رسید که با توجه به پایان دوره معاملاتی سررسید مذکور حجم و ارزش معاملات با ۳۸ درصد افت همراه شد.

حجم معاملات سررسید مهر ماه قرارداد آتی زعفران نگین نیز به بیش از ۴۴.۲ هزار قرارداد و ارزش معاملات به ۳۹.۷ میلیارد تومان رسید. در این سررسید نیز رشد ۹۱ درصدی برای حجم و ارزش معاملات رقم زده شد.

در سررسید مهر ماه ۹۸ قرارداد آتی زعفران رشته ای درجه یک نیز معامله گران ۷۴۵۳ قرارداد را به ارزشی حدود ۵.۸ میلیارد تومان منعقد کردند که معاملات مذکور از نظر حجم با رشد ۳۸ درصدی و از نظر ارزش معاملات با افزایش ۴۸ درصدی همراه بود.

طی هفته گذشته تعداد ۵۱۴۲ قرارداد آتی زعفران رشته ای درجه یک در سررسید آبان ۹۸ در حالی منعقد شد که ارزش معاملات سررسید مذکور با رشد ۳۰ درصدی نسبت به هفته قبل از آن به ۳.۶ میلیارد تومان رشد کرد.در بخش معاملات زیره سبز نیز معامله گران شاهد انعقاد تعداد ۷۸.۱ هزار قرارداد آتی به ارزش ۲۵۵.۷ میلیارد تومان بودند که در نتیجه، حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته پیش از آن به ترتیب با رشد ۸۲ و ۱۰۵ درصدی همراه شد.

۶۶.۷ هزار قرارداد آتی زیره سبز نیز برای تحویل آذر ماه ۹۸ منعقد شد و ارزش ۲۲۷.۲ میلیارد تومانی برای آن به ثبت رسید. این قرارداد با ثبت ۴۸۲ و ۵۶۹ درصد رشد در حجم و ارزش معاملات بیشترین درصد تغییرات را نسبت به هفته پیش از آن تجربه کرد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ